Oyun

İşte Önümüzdeki Günlerde Düzenlenecek Tüm Video Oyun Etkinlikleri

Bu yıl gerçekleşmesi planan gayrı pek çok canlı aktiflik üzere E3 2020 de devam eden COVID-19 salgını nedeniyle iptal edildi. Bu, fuarın 20 yılı aşkın tarihinde birinci kere fizikî olarak Haziran ayında gerçekleşmeyeceği mealine geliyor, lakin önümüzdeki bir kaç ay içinde sabırsızlıkla beklediğimiz oyunlar hakkında çok sayıda oyun haberi ve duyurusu olacak. Aslında şirketlerin duyurularını daha uzun bir sürece yaydığından ötürü tüm gelişmeleri bir hafta içinde sıkıntısız bir formda izleyebileceksiniz.

E3’ü organize eden şirket, bir seri oyun yayıncısının yaz boyunca kendi etkinliklerini ve lansmanlarını düzenleyeceklerini açıkladı. Microsoft, Temmuz ayının düzenleyeceği ve Xbox Series X ile ilgili birçok detayın açıklanacağı Xbox 20/20 aktifliğini duyurdu; Ubisoft ise bir 12 Temmuz’da bir dijital aktiflik düzenleyecek. Sony’in ise Haziran ayında düzenleyeceği aktiflikle birlikte yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5’i tanıtmayı planlıyor.

EA başkaca Haziran ayında kendi lansmanını da yapacak. Şirket, yıllık EA Play aktifliğini bu yıl dijital bir deneyime dönüştürüyor. Aktiflik 18 Haziran Perşembe günü başlayacak ve izleyicilere FIFA 21, Madden NFL 21 ve NHL 21 dahil olmak üzere yaklaşan prodüksiyonlarla alakalı duyurular yapılacak. 

Nintendo umum olarak her Haziran ayında E3’ten evvel bir Nintedo Direct sunumu yayınlar, gelgelelim bu bu türlü olmayabilir. Ortaya çıkan raporlar, şirketin COVID-19 pandemisinden kaynaklanan “kompklikasyonlar” nedeniyle yıllık Haziran aktifliğinin daha geç bir tarihte düzenleneceği bildiriliyor. Bu arada Square Enix, E E3 stili büyük bir aktiflik düzenlemek mekanına kişisel olarak oyun duyurularının yapılacağı etkinlikler düzenleneceğini açıkladı.

Oyun yayıncılarının ötesinde, bu yıl bir seri sair dijital oyun aktifliği de gerçekleşecek. Oyun Mükafatlar sahibi Geoff Keighly, Mayıs’tan Ağustos’a kadar sürecek ve hudutlu vadeli demoları, oyun açıklamalarını ve daha fazlasını içerecek Yaz Oyun Şenliği’ni duyurdu. Guerilla Collective Live aktifliği 13 Haziran’a ertelendi, gelgelelim oyun içerik oluşturucularına odaklanan münferit bir aktiflik ise 7 Haziran Pazar günü gerçekleştirilecek. 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı