Oyun

Joseph Staten, Halo Infinite’in Geliştirme Ekibine Katıldı

Halo Infinite’ın geliştiricisi, serinin orjinal yaratıcılarından birinin yardımını almaya karar verdi.

Microsoft, raporların akabinde Joseph State’in Halo Infinite geliştiricisi 343 Industries’e katıldığını duyurdu. State, son yıllarda Microsoft ile birlikte birçok proje üzerinde çalıştı. Ancak birebir vakitte Bungie’deki Halo’nun özgün yaratıcılarından biri. Özgün Halo oyunlarının geliştirilmesine, yazma ve dünya kurma üzere çeşitli bahislerde katkıda bulundu. Staten, stüdyonun Microsoft ile ayrılmasının akabinde Bungie’de çalışmaya devam etti, Destiny’nin grubunda yer aldı, lakin oyun yayınlanmadan çabucak evvel ayrıldı.

Staten, oyunun kampanya kısmını düzenleyecek ve oyun bitene kadar takımla birlikte çalışacak.


Bu hafta açıklanan tek şey State gelişmesi olmadı. Halo: The Master Chief Collection’da yayıncılık misyonlarını üstlenen Pierre Hintze, artık Halo Infinite’in fiyatsız oynanabilen çok oyunculu moduna liderlik edecek.

Bloomberg’e nazaran Staten ve Hintze, stüdyo lideri Chris Lee ile birlikte çalışacak ve Microsoft yöneticisi Bonnie Ross’a rapor verecek. Halo Infinite’ın 2021’e ertelenme kararının arından birçok oyuncu oyunun 2022’ye de ertelenebileceğini düşünmeye başladı. Lakin geçtiğimiz günlerde stüdyo bu türlü bir durumun kelam konusunu olmayacağını duyurdu.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı