Oyun

Kingdom Come: Deliverance, Bu Hafta Sonu Steam’de Ücretsiz Oynanabilir Olacak

 Warhorse Studio tarafından geliştirilen tek oyunculu 1. şahıs Orta Çağ aksiyon rol yapma oyunu Kingdom Come: Deliverance, 13 Şubat 2018 tarihinde Martin Klíma; Prokop Jirsa; Kateřina Matějíčková tarafından yayınlandı. 


 3 yıl önce PlayStation 4, Xbox One ve PC platformları için çıkış yapan Kingdom Come: Deliverance, oyunseverlerin beğenisini almayı başarmıştı. 3 milyon üzere kıymetli bir satış yakalayan 1. şahıs bakış açılı aksiyon rol yapma oyunu bildiğimiz üzere Epic Games Store’da da fiyatsız olarak yayınlanmıştı. Bunun üzerine Steam’de oyunu 3 milyon satışının üzerine kendi sistemlerinde de bu hafta sonuna şahsi fiyatsız oynanabilir hale getirme kararı aldı.

  Kingdom Come: Deliverance nasıl bir oyun? 

 Oyuna birinci baktığımızda bir Skyrim havası sezilebilir. Fakat görüldüğünün tersine bir oyun olduğunu söyleyebiliriz. Aslında Kingdom Come: Deliverance bir aksiyon rol yapma simülasyon oyunudur. Orta Çağ’ın 1403 yılında geçen oyunda üzerinde yaşadığımız yerkürede büyü, ejderha ve birbirinden farklı yaratıklar bulunuyor. Aslında oyunun kimi noktaları 15. yüzyılın Avrupasını husus alıyor. Orta Çağ bahisli kitaplara ya da sinemalara baktığımızda oyunun gerçekçi olduğunu görebiliriz. 

 Oyunun oyunseverler için en bed yanının karakterimizi özelleştiremediğimiz olduğunu gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz. Çeşitli yolculuklara ve birbirinden farklı zorluklara göğüs gereceğimiz ve bizimle birlikte olan kahramanımızın ismi Henry olacak. Henry aslında sıradan bir insan. Gelgelelim kahramanımız Henry yanlış devirde yanlış noktada doğmuş şanssız biri. 15 yüzyılın Kutsal Roma İmparatorluğunda iki üvey kardeşin taht için arbedesi sonucu oluşan kargaşa ile birlikte halk telaşa kapılıyor. Sizde bu vakit diliminde Henry’e göz kulak olacaksınız.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı