Oyun

League of Legends Son Şampiyonu Lillia Resmi Olarak Açıklandı

Yılın başında Riot Games, 2020 döneminde League of Legends’a girecek yeni kahramanlar hakkında şahsi bir görüntü yayınlamıştı. Tanınan MOBA’nın yaratıcıları tarafından hazırlanan medyada gayrı bir ormancıdan bahsedilmişti. Aktiflikten yaklaşık altı ay sonra, ahir yeni şampiyon resmi olarak açıklandı. League of Legends’ın 149. şampiyonu Lillia ile tanışın.

Lillia insan başlı at gibisi bir yaratıktır. Şampiyon tüm ömrünü büyülü bir ormanda yalnız geçirir. Anası mahalline çeşitli varlıkların hayalleriyle beslenen Hayal Ağacı ona bakar. Ne yazık ki, hayaller aniden Lilia’nın ebeveyni olan Düş Ağacı’na ulaşamaz hale gelir ve Düş Ağacı bir illete kapılır. Cesaretli şampiyon, barınağını terk etmeye karar verir ve elinde sihirli bir kol ile, vesair yaratıkları uyutmak, hayallerini silahının dibine bağlı şahsi bir topta toplamak ve bunları anası olan Düş Ağacı’na kazandırmak için bir yolculuğa çıkar. Düş Ağacı’nın yaşamaya devam etmesi için ehliyetli güce gereksinimi vardır.

Lillia’nın tam resmi biyografisini buradan okuyabilirsiniz. Aşağıda League of Legends tarafından hazırlanan şampiyon hakkındaki animasyon sinemasını izleyebilirsiniz.

Lillia’nın Dream-Laden Bough isimli pasif yeteneği, Dream Dust’ı yeteneklerinin vurduğu tüm gayelere uygulamaktadır. Mağdurun maksimum sıhhatine bağlı kademeli büyü hasarı verir.

Q yeteneği, Lillia Blooming Blows olarak isimlendirilecek. Lillia kolunu sallar, yakındaki düşmanlara büyü hasarı ve oluşturduğu çemberin kenarına fizikî hasar verir. Akın başarılı olduğunda, şampiyonun Hareket Suratı artar.

W yeteneğine dikkat! Bu yetenek Şampiyon’un menzilindeki tüm düşmanlara sihirli hasar verecek güçlü bir hücum gerçekleştirecek. Akının merkezine daha yakın olanlar daha ağır hasar alacaklar.

E yeteneği Lillia’nın düşmanına hasar verecek ve vurduktan sonra bir mühlet yavaşlatacak bir tohum girdabı ateşlemesine neden olur. Bu becerinin ismi Swirlseed.

Son olarak, R yeteneği Lillie’nin Liting Ninni olarak isimlendirilen en güçlü saldırısını aktifleştirecek. Lillia, Sleepy Dust’a serpilmiş tüm şampiyonları etkileyecek bir ninni gönderecek. Etkilenen şampiyonlar ahir bir vade uyuyana kadar gitgide yavaşlar. Bu durumda hücuma uğrarlarsa, daha fazla hasar alırlar.


Lillia birinci sefer 22 Temmuz’da Spirit Blossom Yaz Etkinliği’nin başlamasıyla yayınlanacak. Yeni şampiyona ek olarak Yasuo, Teemo, Thresh ve Vayne’e alternatif skinler yayınlanacak. Bunları aşağıda görebilirsiniz.Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı