Oyun

Life Is Strange’ın Geliştiricisi Dontnod Entertainment, Kanada Stüdyosunu Açtı

Büyük beğeni toplayan macera serisi Life is Strange ile tanınan stüdyo Dontnod Entertainment, yeni bir stüdyo açarak memleketler arası sahada genişlediğini açıkladı. Merkezi Montreal, Kanada’da bulunan stüdyo, Dontnod’un daja sürükleyici, ilgi cazip ve yenilikçi görüntü oyunları üretmesine imkan tanıyacak.

Bir basın açıklamasına nazaran, bu Montreal stüdyosu Dontnod’un “Kuzey Amerika oyuncu topluluğuna daha yakın” olmasına neden olacak. Ayrıyeten, Dontnod bu girişimin ne olduğunu belirtmemiş olsa da, bu yeni ekip görülmemiş bir girişim tarafından desteklenecek.

Dontnod CEO’su Oskar Guilbert, “Hedefimiz topluluğumuzun beklentilerine olabildiğince yakın medya oyunları oluşturmaktır.” Dedi. Açıklamasına ise şöyle devam etti: “Bu yeni memleketler arası ekiple daha da savlı oyunlar tasarlayabilecek ve oyuncularımız için mükemmel hikayeler yazmaya devam edebileceğiz.”

Dontnod’un şu an üzerinde çalıştıkları iki girişim var: Twin Mirror – Haziran 2018’de duyurulan hikaye odaklı macera oyunu. Bir başkası ise Microsoft’un X019 aktifliğinin bir kesimi olarak Kasım 2019’da tanıttığı Tell Me Why. Her iki oyunla ilgili malumatlar, duyurulmalarından bu yana nispeten kısıtlı. Her oyun da PC ve Xbox One’da mevcut olacak ve Twin Mirror da PS4’e gelecek.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı