Oyun

Madden NFL 21 Washington Redskins Takım Adını ve Logosunu Kaldırıyor

Electronic Arts, bir futbol grubunun ismini değiştireceğini duyurmasının akabinde Madden NFL 21’deki Washington Redskins’e yapılan tüm referansları kaldıracak.

Bu haftanın başlarında, Washington Redskins, 3 Temmuz’da başlayan bir incelemenin akabinde, yıllarda süren tenkitlerin akabinde Yerli Amerikalılara karşı ırkçı yaklaşımları sürdürdükleri için Redskins isminin ve logusunun kaldırılmasına karar verildiği belirtildi. Ekibin yeni ismi ve logosu şimdi açıklanmadı.

25 Ağustos’ta piyasaya sürülecek olan uzun vadedir geliştirilme aşamasında olan NFL serisinin son oyunu Madden NFL 21 ile Electronic Arts, Washington Redskins’i umumî bir ekiple değiştirmek için çalışmalarını sürdürüyor.

Electronic Arts temsilcisinin Kotaku’ya yaptığı açıklamada, “Washington’un ekip ismini ve görsel kimliğini değiştirmek kararını görmekten memnuniyet duyuyoruz” dedi. “Madden NFL 21’i umumî bir Washington ekibine sahip olacak halde güncellemek için süratle çalışıyoruz, güncellenen ekip ismi ve logo tasarımı hakkında çalışmalarımız sürüyor.”


Electronic Arts temsilcisi, oyunun piyasaya sürülmeden evvel hazırlığın son aşamalarında olan Madden NFL 21’in fizikî versiyonunun hala Redskins ismini ve logosunu içerecğeini, lakin oyuncuların çevrimiçi olduktan sonra bunları kaldıracak bir güncelleme yayınlayacaklarını söyledi.

EA Sports Irkçılığa Karşı

EA Sports Haziran ayında, Electronic Arts’ın ırk adaletsizliğine karşı uğraşta verdiği desteğin arından oyunlarında ırkçılığa karşı daha güçlü bir duruş sergileyeceğini açıklamıştı.

EA Sports’un NHL ekibi, ırkçılık oyunlarında yaygın olduğu için daha sert cezalar vereceğini ve küfür filtrelerini güçlendireceğini söyledi.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı