Oyun

Manchester United Segaya Dava Açtı

Manchester United, Football Manager serisinde ticari marka ihlali argümanıyla yayıncı Sega ve geliştirici SI Games’e dava açtı. Grup, futbol kulübünün ticari markasının ismini ve resmi olmayan bir Manchester United logosunun yanlış kullanıldığını belirtti.

Guardian’a nazaran Manchester United, SI Games’in kulüp armasını “basitleştirilmiş al ve beyaz çizgili bir logo” ile değiştirdiğini ve bunun “kayıtlı sahibini kulübün armasını lisanslama hakkında mahrum ettiğini” belirtiyor.

Ek olarak, Manchester United’ın avukatları Football Manager’ın yamaları ve modlarının oyuncuların makul lisanslama olmadan logoyu daha çokça kullanmasına müsaade verdiğini savundu.

Sega ve SI Games, Manchester United isminin 18 yıldan uzun bir vadedir Football Manager ve evvelki Şampiyona Başkanı’nda kullanıldığını belirtti. Avukatları, Manchester United ismi ve logosunun tasarrufunun tabir özgürlüğü hakları içinde olduğunu savundu. Son olarak, Manchester United’dan birçok memur ve oyuncu SI games ile olumlu bir bağ içerisindeydi; bunlar arasında oyunun araştırma veritabanına erişim talepleri dahi vardı.

Ön duruşmalar 22 Mayıs tarihinde gerçekleştirildi ve talebe ait gelişmeler ilerleyen tarihlerde yapılacak bir duruşmayla belirlenecek.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı