Oyun

Manor Lords Oyuncu Topluluğunu Etkisi Altına Aldı

Birkaç gün evvel, orta çağ oyunu Manor Lords duyuruldu. Bu oyun birtakım kent kurucu ögeleri içeren yeni bir gerçek devirli strateji oyunu. Girişim Polonyalı dev stüdyo Slav Magic tarafından geliştiriliyor. Geliştirici kısa mühlet evvel oyununun fragmanını piyasaya sürdü, bu da birçok oyuncu tarafından sıcak bir biçimde karşılandı. Reddit’te 6 binden fazla kullanıcı tarafından ilgi gördü ve bunların büyük bir kısmı oyunu sabırsızlıkla beklediğini itiraf etti. 100 binden fazla kişinin oyunun fragmanını YouTube’da izlemesiyle, içerik oluşturucuların gururları kabarmış olmalı. Oyun bu sonbaharda PC’de yayınlanacak ve şu anda Steam’deki istek listesine eklenebilir durumda.

Geliştirici ekip üç yıldır kendi başına oyun üzerinde çalışıyor ve eldeki materyal oyunun epeyce argümanlı olduğunu gösteriyor. Oyun Unreal Engine’de geliştirildi ve geliştirici, savaşlar sırasında (hareket yakalama ismi verilen), yüksek kaliteli grafikler (fotogrametri), fizik ve etrafın yıkımı sırasında ünitelerin gerçekçi davranışlarına dikkat etti.


Manor Lords’ta oyuncular iki ana aktifliğe katılabilecek. Bunlar kentler ve yerleşim konumları inşa etme ve gerçek vakitli olarak büyük savaşlar yapma aktiflikleri olacak. Birinci durumda, ticaret yollarının kent gelişim yanı için en kıymetli olduğu genişleme özgürlüğüne vurgu yapıldı. Bunun yanı sıra savaşlar çok gerçekçi olacak ve kervan rotaları hava durumu, moral yahut ordu yorgunluğu üzere şeylerden etkilenecek. Düzgün seçilmiş bir strateji daha büyük orduları yenmemizi bile sağlayacak. Oyunun tam sürümünde süvari üniteleri, kuşatma makineleri ve barutlu silahlar da bulunacak.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı