Oyun

Minecraft 1.16 Nether Güncellemesi Geldi

Nether güncellemesi birinci defa geçen yıl Minecon Live 2019 sırasında duyuruldu. Güncelleme obsidiyen portalından ulaşabileceğimiz tehlikeli bir boyut olan Nether’e odaklanıyor. Fiyatsız yama bugün oyunun Bedrock sürümü tarafından desteklenen tüm donanım platformlarında başlatıldı. Bu platformlar arasında Xbox One, PlayStation 4, Nintendo Switch, iOS, Android ve Windows 10 var. Ayrıyeten Java sürümü Windows ve MacOS ve Linux sistemleri üzerinde çalışarak güncellendi.

Minecraft Nether Güncellemesi Fragmanı


Nether güncellemesi maceracı oyuncular için birçok cazibe merkezi sunuyor. Güncellemeden sonra Nether, yeni biyomlar sayesinde daha çeşitli bir ortama kavuştu. Evvelden var olanların yanı sıra, tehlikeli koyu al mantar ormanlarını ve volkanik bazalt deltalarını görüyoruz. Tehlikeli uçurumlarda Nether isminde yeni bir madeni barındırıyor. Toplaması nispeten güçlükle olan bu madeni toplamak elmas toplamaktan daha güçlükle. Bu materyal ile yapılan zırhlar ateş ve lavlara külliyen dayanıklı. Velhasıl oyundaki en güzel zırhı ve silahları yapmak için kullanılıyor.

Daha evvel görülmemiş Hoglinler de Nether’de yolumuza çıkıyor. Bu yaratıklar biraz gayret ile evcilleştirilebilir ve yetiştirilebilir. Bunun yanı sıra oyuncuya saldırmayacak insansı zeki domuzlar var. Dikkatlerini çekmek ve hürmet kazanmak için müsabaka sırasında tam bir altın zırh set giyilmesi gerekiyor. Piglin ismi verilen bu yaratıklar altını seviyor ve altın külçelerini yahut altın çubuklarını kullanarak kendileriyle ticaret yapmamızı sağlıyorlar.

Güncelleme ile gelen yeniliklerin tam listesini burada bulabilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı