Oyun

Minecraft Havai Fişek Nasıl Yapılır?

 Minecraft oynamış oyunseverler bilirlerki oyuna heyecan katmak ya da oyunu eğlenceli hale getirmek tekrar sizin elinizde. Bizde sizler için oyununuzu biraz eğlendirmek ismine bugün Minecraft’ta havai fişek nasıl yapılır bunu göstereceğiz. 

Birinci olarak gereken eşyalardan bahsedelim. Bunlar; 1 adet barut, 1 adet kağıt, 1 adet çalışma masası ve istediğiniz renkler. Akabinde çalışma masamızı açıyoruz ve aşağıdaki üzere barut ortaya renkler ise gösterildiği halde 3×3’lük üretim merkezine yerleştiriyoruz. 


Bu formda barutu ve renklerimizi yerleştirdikten sonra bir adet havai fişek yıldızı elde edeceğiz. Bunuda envanterimize yerleştirelim birazdan fişek imali için kullanacağız. 


Havai fişek yıldızını elde ettikten sonra yeniden 3×3’lük üretim menüsünü açarak formdaki üzere en üste gelecek formda havai fişek yıldızını yerleştiriyoruz. Akabinde gereken eşyalar kısmında bahsettiğimiz üzere bir baruta gereksiniminiz olacak. Barutu envanterinizden bulup havai fişek yıldızının çabucak altına yerleştirelim. Barutun çabucak altına ise envanterimizde olması gereken bir öteki oğe olan kağıtı yerleştirelim. Bu süreçleri uyguladıktan sora havai fişek roketini elde etmiş olacağız. 


Havai fişek roketini patlattığımızda manzara bu formda gözükecektir. Bu adımları sırası ile izlerseniz sizlerde havai fişek yapabilir ve vaktinizi eğlenceli hale getrebilirsiniz. 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı