Oyun

Minecraft Kılıç Nasıl Yapılır?

Minecraft, yalnızca kendi dünyamızı inşa ettiğimiz bir oyun değil, birebir vakitte çeteler ve zombiler üzere varlıklarla da gayret ettiğimiz bir dünya.

Şayet oyun boyunca karşınıza çıkan zombilerle savaşmak istiyorsanız, muhakkak bir silaha gereksiniminiz olacak. Onlarla savaşmak için en yararlı silahlar, kılıç, balta ve oklardır. Bu yazımızda Minecraft’ta kılıç nasıl yapılır?” sorusunun tahlili için yapılması gereken adımlardan bahsedeceğiz.

Kılıç Neden Kıymetlidir?

Kılıç, Minecraft’ta bulabileceğiniz çeşitli silahlardan biridir. Kılıç, çoğunlukla karşınıza çıkan tehlikelere karşı kendinizi savunmak için kullanabilirsiniz. 

Her kılıcın dayanıklılığı, kullanılan materyallere nazaran değişkenlik gösterir. Öylerse soru şu ki Minecraft’ta nasıl kılıç yapılır?

Minecraft’ta Kılıç Nasıl Yapılır: Ahşap Kılıç İçin Gerekli Öğeler

Üstte bahsedildiği üzere, farklı materyallerle oluşturulabilecek kılıçlar vardır. Bu yazıda, ahşap tabanlı kılıç oluşturma adımlarından bahsedeceğiz.

Yapmaya başlamadan evvel gerekli orman materyallerini toplamalısınız. Kılıcın üretimi için her cins ağacı toplayabilirsiniz. 

Bu Ahşap Eserler ile Ne Yapmalıyız?

1. Kılıç üretiminin her adımına 3×3 ızgara üreterek başlayın.


2. Izgaraları oluşturduktan sonra, kılıcınızı oluşturmak için topladığınız malzemleri uygun formda yerleştirin.

3. Lütfen yerleştirme sistemini dikkatlice denetim edin. Hoş ve fonksiyonel bir kılıç elde etmek için materyallerinizi 2., 5. ve 8. ızgaraya yerleştirin.


Ahşapları, 2. ve 5. ızgaraya yerleştirin. Bu ortada, çubuğu 8. ızgaraya koymanız gerekiyor. Bu süreçler sonucunda karşınıza kılıç çıkacaktır.

4. Son adım, tahta kılıcı Envanter kısmına getirin.


5. Artık karşınıza çıkan yaratıklarla savaşmak için bir kılıca sahipsiniz.

Her ne kadar oyun boyunca bu kılıcı çok kolay bir biçimde oluşturabilseniz de akla yatkın kullanmanızı tavsiye ederiz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı