Oyun

Minecraft Yay ve Ok Nasıl Yapılır?

 Minecraft’ta olmazsa olmaz birçok gereç vardır. Bunlardan birileride yay ve ok. Bildiğiniz üzere Minecraft’ta akşam olunca ortaya çıkan birçok yaratık var. Bu yaratıklardan kendinizi müdafaanız için sizlerin savaş gerecine gereksiniminiz olacak. Bizlerde bu yazımızda oyunun en değerli savaş materyallerinden biri olan yay ve ok nasıl yapılır bunu göstereceğiz. 

 Yay ve Ok Ne İşe Fayda?

Yay ve okun oyun içerisindeki hayati ehemmiyeti tartışılmaz. Ancak yaratıklara karşı verdiği hasar tartışılabilir. Lakin yinede oyun içerisindeki en tesirli silahlardan biri yay ve oktur. Bilhassa yaratklara yaklaşmadan onlara hasar verebilmek hayli değerlidir. İskelet halindeki düşmanlar üzerindeki tesiri öbür yaratılara nazaran daha fazladır. Yay ve okun değerli bir öteki özelliği ise attığınız oklar kaybolmuyor. Dileyerseniz attığınız oku alıp tekrar kullanabilirsiniz. Bu saydece tekrar ok yapmaktan kurtulmuş olursunuz. 

 Yay Nasıl Yapılır?

Öncelikle sahip olmanız gereken gereçleri toplamanız gerekecek. Bu materyaller tahta çubuk ve ip. Bir adet yay yapmak için 3 tahta çubuk ve 3 ipliğe gereksiniminiz olacak. Bu tahta çubukları ve iplikleri aşağıda gösterildiği üzere dizerseniz bir adet yaya sahip olacaksınız. 


 Ok Nasıl Yapılır?

Ok elde etmenin iki yolu var. Biz bu iki yoluda sizlere göstereceğiz hangisini yaparak ok elde etmek sizin elinizde. Birinci olarak ok yapmak için sahip olmanız gereken materyallerden bahsedelim. Bu materyaller; tüğ, tahta çubuk ve çakmak taşı. Bir adet ok yapabilmek için her gereçten bir tane bulundurmanız gerekecek. Bu gereçleri aşağıdaki üzere dizerseniz bir adet oka sahip olacaksınız. Bu yol gereç toplayarak yapacağınız uzun yol. Gelelim bir başka ok üretimine. Aslında öteki yol daha kolay fakat cüret isteyen bir yol. Öncelikle bir iskelet yaratık ile müsabakanız gerekecek ve iskeleti öldürdüğünüzde size ok vermiş olacak. 


 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı