Oyun

NBA 2K20, Oyuncularına 3 Farklı Tişörtü Ücretsiz Olarak Veriyor

 Visual Concepts tarafından geliştirilen ve Ulusal Basketbol Birliği’ne dayalı 2K Sports tarafından yayınlanan bir basketbol simülasyon medya oyunu olan NBA 2K20 basketbol oyunu tüm yerkürede değerli br oyuncu kitlesine sahip bir oyundur. Oyunun geliştiricileri geçtiğimiz günlerde ABD’de yaşanan George Floyd’un vefatının anısına 3 farklı t-shirtleri oyuna sahip olan oyunculara fiyatsız olarak veriyor. 


 Amerika’nın eyaletlerinden Minneapolis’te bir pazar günü polis memuru tarafından boğularak oldürülen George Floyd vakası tüm yerküreyi tesiri altına aldı. Bunun üzerine Amerka’da halk sokağa inerek bu acı dolu vukuatı protesto etmeye başladı. Hadiselerin uygunca artmasının akabinde ABD sokağa çıkma yasağı getirdi ama yasağın olmasına karşın birçok vatandaş protestolara devam etti. 

 Bu vakaların akabinde NBA 2K20 geliştiricileri George Floyd’un anısına “Black Lives Matter”, “I Can’t Breathe” ve “Say Their Names” yazılı yani “Kara Hayat Önemlidir”, “Nefes Alamıyorum” ve “İsimlerini Söyle” metinlerinin olduğu 3 farklı tişörtü oyuna sahip olan tüm oyuncular için fiyatsız kıldı. George Floyd hikayesinin akabinde NBA 2K20 başta olmak üzere Red Dead Online ve GTA Online da geçtiğimiz akşam sunucularını kapatarak bu hadisesi protesto etti. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı