Oyun

Nintendo, Geliştiricilerden Oyunlarını Yaklaşan Switch Donanım Yenilemesi İçin 4K’ya Hazır Hale Getirmelerini İstiy

Nintendo’nun bir sonraki Switch konsolu görünüşe nazaran çözünürlük açısından büyük yeniliklere imza atacak.

Yeni yayınlanan bir Bloomberg raporuna nazaran Nintendo, Switch oyunları üzerinde çalışan geliştirici şirketlere “4K okuma” yapmalarını tavsiye etti. Bunun, önümüzdeki yılın başlarında mağaza raflarına çıkacağı bildirilen Switch’in yaklaşmakta olan donanım revizyonuyla irtibatlı olduğuna inanılıyor. Bu gizemli yükseltme hakkında yahut mevcut temel modeli büsbütün değiştirip değiştirmeyeceği konusunda pek fazla şey bilinmiyor.

Bununla birlikte, raporlar daha yüksek çözünürlüklü bir ekrana sahip olacağını ve yuvaya yerleştirildiğinde 4K çıkışı destekleyeceğini gösteriyor. Bu açıkça CPU ve GPU için bir dayanak gerektirecektir, fakat bir sefer daha belirtmek gerekiyor ki detaylar şu an için şimdi bilinmiyor.

Nintendo bu atılımlarla birlikte, Switch’e olan talebin mali yılın sonuna kadar (Mart 2021) yüksek kalmasını bekliyor. Bu nedenle şirket, pazarı tatmin etme umuduyla üretimi bir sefer daha artıracak. Nintendo, mali yılın sonuna kadar 30 milyon adet sevk etmeyi bekliyor.

Aslında, ortaya atılan bu kestirimler yersiz değil. Nintendo, Animal Crossing: New Horizons’tan çok uzakta bir yıl geçirdi. Bu yılki Üstün Mario’nun 35. yıldönümünü kutlamak için Nintendo, klasik Mario oyunlarının tekrar düzenlenmiş versiyonlarını yayınlıyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı