Oyun

Nintendo, Saldırıya Uğramış Hesapların Sayısının Aslında Açıkladıklarının Neredeyse İki Katı Olduğunu İtiraf Etti

Nintendo, Nisan ayında 140.000 kullanıcı hesabına yetkisiz yollarla erişildiğini açıkladı. Daha evvel şirket yalnızca 160.000 hesabın etkilendiğini ve sorunu daha sonra farkettiklerini söylemişti.

Her ne kadar Nintendı tüm Nintendo Network ID (NNID) kullanıcılarının yüzde birinden daha azının bu hadiseden etkilendiğini vurgulasa da, son haberler Nintendo Hesaplarının ve Nintendo Switch’in güvenliği konusunda telaşlar oluşmasına sebep oldu.

Güvenlik ihlali, yetkisiz kullanıcıların yasadışı olarak elde edilen NNID malumatlarını (Wii U ve Nintendo 3DS’den alışveriş yapmak için gerekli) kullanarak savunmasız hesapları ele geçirmesine sebep oldu. Daha da berbatı, kimi bilgisayar korsanları Fornite’in VBucks üzere çeşitli oyun içi para üniteleri satın almak için kullanıcıların kayıtlı PayPal haberlerinden yararlandı.

Nintendo, güvenlik ihlalinin gerçekleştiği günden itibaren atağa uğrayan tüm NNID ve Nintendo Hesabı şifrelerini sıfırladı ve NNendo üzerinden Nintendo Hesabı oturumunu devre dışı bıraktı.

Hesabınızında bu güvenlik ihlalinden etkilenip etkilenmediğini merak ediyorsanız, “Oturum Açma ve Güvenlik Ayarları” sahifesindeki “Oturum Açma Geçmişi’ni görüntüleyerek hesabınızda istenmeyen erişim olup olmadığını denetim edebilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı