Oyun

Nvidia ARM’yi 40 Milyar Dolara Satın Alıyor

Nvidia’nın, 40 milyar dolardan fazla kıymete sahip olduğu söylenen bir mutabakatla, SoftBankt’tan çip dizayncısı ARM satın alma sürecini tamamladığı bildiriliyor.

Nvidia daha evvel yonga üreticilerine teknoloji lisansı veren ARM ile işbirliği yapmıştı. ARM teknolojisi, akıllı telefonlar ve tabletler üzere taşınabilir aygıtlarda bulunuyor, lakin tıpkı vakitte araçlara, data merkezlerine ve başkalarında kullanılmaya başlandı.

Kaynaklara nazaran ARM’ı satın alma mutabakatı 40 milyar dolar kıymetinde olacak. Wall Street Journal’a nazaran, şayet satın alma başarılı bir formda gerçekleştirilirse, 2016 yılında ARM’yi 32 milyar dolara satın alan lakin “iş dünyasında büyümeyi süratli bir halde başlatmak için uğraş eden” SoftBank için büyük bir yarar olacak.

Nvidia ve ARM’in birkaç haftadır özel görüşmeler yaptıkları bildirildi. Şayet rastgele bir sorun olmazsa muahedenin önümüzdeki hafta yapılması bekleniyor. Mutabakatın ayrıntıları şu an için açıklanmadı lakin rastgele bir gelişme yaşanırsa en kısa müddette sizlerle paylaşacağız.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı