Oyun

NVIDIA RTX 3000 Ekran Kartlarının Fiyatları Ortaya Çıktı

Günümüzün en başarılı ve en tanınan ektan kartı üreticilerinden olan NVIDIA’nın yeni jenerasyon ekran kartlarının fiyatları ortaya çıktı. NVIDIA tarafından geliştiricilen yeni jenerasyon RTX 3000’ün fotoğraflarından sonra bu kez fiyatları da sızdırıldı. Vakanın farklı yanı ise ekran kartının fotoğraflarını sızdıran kişi ile fiyatlarını sızdıran kişinin tıpkı olması. 

NVIDIA RTX 3000’in fiyatları incelendiğinde, son kuşak ekran kartları ile çabucak hemen tıpkı fiyatlara saihp olduğu görülüyor. 

NVIDIA RTX 3000 Ekran Kartlarının Fiyatları


GarnetSunset kullanıcı ismine sahip Twitter kullanıcısı tarafından paylaşılan ayrıntılara nazaran en ucuz ekran kartı 399 dolar fiyat etiketine sahip. En yüksek fiyata sahip ekran kartı ise 1.400 dolar fiyat etiketine sahip. Bu fiyat farkının oluşmasındaki en büyük sebep ise şirketin bu ekran kartlarını iki farklı seriye ayırmış olabileceğinden kaynaklanıyor.

Wccftech tarafından yapılan habere nazaran NVIDIA tarafından geliştirilen yeni jenerasyon ekran kartlarına ilişkin olduğu düşünülen bu fiyatlar pekte mantıklı değil. Ancak NVIDIA’nın daha ortaya sürmediği değişik eserleri de olabilir.

Bu tezlerin yanı sıra NVIDIA’nın fiyatları belirlerken AMD’nin yeni jenerasyon Navi ekran kartlarının fiyatlarını da göz önünde bulunduracağı da düşünülüyor. Yayınlanan fiyatları baz aldığımızda ise fiyat artışının %50’den fazla olması gerekiyor.


Üstte yer alan tablodan da gördüğünüz üzere NVIDIA’nın yeni kuşak ekran kartlarının detayları yer alıyor. İsimleriyle alakalı net bir bilgi verilmediği için devre kartı numaraları kullanılmış.

Tabloda yer alan birtakım grafik kartları şimdi onaylanmadı, lakin oburlarının piyasaya sürülmesi bekliyor. Lakin şimdi fiyatların ve isimlendirmeler resmi olarak açıklanmadığı için farklılıklar yaşanabilir. Bahis ile ilgili gelişmeler epeyce sizlerle paylaşacağız.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı