Oyun

Oculus, İsteseniz de İstemeseniz de Sizi Facebook Kullanmaya Zorlayacak

Oculus, yeni Oculus kullanıcıları için büyük ve tartışmalı bir değişikliği duyurdu: Bu sonbahardan itibaren bir Facebook hesabına sahip olmaları gerekiyor.

Salı günü yapılan duyuruya nazaran, Ekim ayından itibaren bir Oculus aygıtını birinci defa kullanan tüm kullanıcıların Facebook hesapları ile giriş yapması istenecek.

Mevcut kullanıcılar, Oculus hesaplarını Facebook hesaplarıyla birleştirme seçeneğine sahiptir. Fakat Ocak 2023’e kadar Oculus hesapları devre dışı bırakılacak ve herkesin Facebook hesabına giriş yapması gerekecek. Bu, Facebook’ta üye değilseniz yahut birçok saklılık sorunu nedeniyle Facebook hesabınızdan kurtulmayı düşünüyorsanız, bir Oculus aygıtı kullanamayacağınız manasına geliyor.

Oculus duyurusunda, “İnsanlara Facebook hesaplarını ve şifrelerini kullanarak Oculus’ta oturum açmaları için tek bir yol sunmak, sanal gerçeklikte arkadaşları bulmayı, ilişki kurmayı ve onlarla oyun oynamayı kolaylaştıracak” dedi. “Sosyal VR’nin sunabileceği çok şey olduğunu biliyoruz ve bu değişiklik insanların bildiği ve sevdiği birçok özelliği Facebook’a entegre etmeyi mümkün kılacak. Ayrıyeten, yakında VR’da Facebook takviyeli daha fazla çok oyunculu ve toplumsal tecrübe sunmamızı sağlayacak.”

Duyurunun çabucak akabinde kullanıcılar Twitter üzerinden yansılarını gösterdi ve bundan sonra rastgele bir Oculus aygıtı kullanmayacaklarını söyledi.

Bildiğiniz üzere, Facebook 2014 yılında Oculus’u 2 milyar dolara satın almıştı. Görünen o ki, Facebook bu atağıyla platformları daha faal bir hale getirmeye çalışıyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı