Oyun

Ödül Havuzu 50 Bin TL Olan İncehesap PUBG Turnuvası Sona Erdi!

Savaşın sürat kesmediği büyük armağanlı İncehesap PUBG DUO turnuvasının kazananları 15 Haziran tarihinde gerçekleşen büyük final maçları ahir belirli oldu. Yekunda 5 maç ile gerçekleşen büyük final PUBG Türkiye’nin resmi Twitch hesabından izleyicilerle paylaşıldı. İzleyenler destek olacağı ekiplerin yanında olup onları motive ederken tıpkı devirde yayın çekilişleri ile birçok armağan kazandı. Turnuvanın kazananı ise Etiget Esports oldu.

İncehesap tarafından düzenlenen ve 4 hafta boyunca yüzlerce ekibin kıyasıya savaş gösterdiği PUBG DUO turnuvası, 15 Haziran Pazartesi günü düzenlenen büyük finalle sona erdi. Yarışmanın ahir final maçında 45 puan toplayarak 1. olan Etiget Esports ekibi, 3.500₺ nakit armağan, 3.500₺ İncehesap ikram çeki ve 2x XFX 5700XT THICC III ekran kartının sahibi oldu.

Amatör Espor Kadrolarının Uğraşı Turnuvaya Damga Vurdu

Twitch ve NimoTV üzerinden yayınlanan ve 4 hafta boyunca binlerce izleyici tarafından ilgiyle takip edilen turnuvada kıyasıya savaşın sonu gelmedi. Turnuva kayıt vakitlerinde her seviye oyuncuya seslenilmişti ve görülen büyük ilgi ahir kısa devranda kayıtlar tamamlandı. Ön eleme aşamasında amatör espor grupları gösterdikleri savaş ile ön plana çıkmayı başardı. Profesyonel kadrolara karşı gösterdikleri muvaffakiyetler ile tüm izleyicilerden destek aldılar. Bu amatör gruplardan kimileri turnuvanın ilerleyen aşamalarına kadar savaşlarını sürdürdü. Bu durum, çok kısa bir müddet içinde, espor camiasına yeni isimlerin katılacağına dair bir izlenim bıraktı.

Turnuvada birçok drop savaşı olurken birebir devirde farklı anlarda yaşandı. 3.hafta küme finallerinde iki oyuncunun birbirlerine karşı verdikleri savaş turnuvanın en şaşırtan anı oldu. Oyunculardan birinin cephanesindeki tüm mermileri denetimsizce harcamasının akabinde rakibini tava fırlatarak alt etmesi turnuvanın unutulmaz anlarındandı. Fırlatılan tavanın isabet ettiği oyuncu, bir vade sonra oyun dışı kaldı ve elendi.

Turnuvada Etiget Esports Rüzgarı Esti

Türkiye’nin önde gelen espor ekiplerinden birisi olan Etiget ekibinden turnuvaya katılan üç kadro finalde listeye ismini yazdırmayı başardı. Etiget grubundan, Markel ve Quetpa 45 puanla turnuvanın galibi olurken, tıpkı kadrodan CodeMarco ve Onur 12. sırada, akademi oyuncuları Shilla ve Kallers ise 21. sırada büyük finali tamamladılar. 3 grubuyla da büyük destek toplayan Etiget Esports birçok noktada turnuvanın kaderini belirledi.

Turnuvanın final maçında izleyicilerin ve başka oyuncuların hiç beklemeyeceği bir an yaşandı. Etiget’in iki kadrosu, harita üzerinde bir depoda karşı zıdda geldiler. Tüm izleyiciler ve sunucular ekiplerin birbirlerine yardım edeceğini düşündü. Oyunculara sunulan kurallar çerçevesinde bunu yapma hakları bulunuyordu. Ama Etiget grubu, esporun profesyonelliğine yakışır bir formda hareket ederek birbirleriyle savaşa giriştiler. Ve uğraş ahir bir kadro başkasını eledi.

Turnuvada birinci 3’e giren grupların aldığı armağanlar büyük savaşın hakkını verdi. Aşamaya girenlerden 1.takım olan Etiget Esports, 3.500₺ Nakit, 3.500₺ İncehesap Ikram Çeki 2x XFX 5700XT THICC III Ekran Kartı, 2.takım olan Cobra Kai 1.500₺ Nakit, 1.500₺ İncehesap Armağan Çeki 2x ASUS TUF3 5600 XT Ekran Kartı kazandı. Son olarak turnuvayı 3.sırada tamamlayan Random Friends kadrosu ise 1.000₺ Nakit, 1.000₺ İncehesap Armağan Çeki, 2x AOC C27G1 Monitör armağanlarının sahibi oldu.

Yaptığı bu uzun soluklu turnuva ile birçok oyuncuyla bir araya gelen İncehesap, izleyenlerden ve katılan kadrolardan son aşama olumlu dönüşler alarak oyun dünyasında şık bir girişime imza atmış oldu.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı