Oyun

Oyun Endüstrisi Koronavirüs Nedeniyle Oldukça Büyüdü

Görüntü oyun sanayisi, son yıllar etkileyici ve istikrarlı bir büyüme göstererek çok yeterli gidiyordu. Lakin The NPD Group’un yayınladığı yeni rapora nazaran, koronavirüs pandemisi ve meskende kalma yasakları dala daha da büyük bir dayanak verdi.

ABD’de şu anda 2018’den daha fazla 32 milyon kişi oyun oynuyor, bu da dört Amerikalıdan üçünün artık oyuncu olduğu manasına geliyor. Haftada beş saatten daha az oyun oynayan kişi sayısı, %39’a düşerken, 15 saat ve 15 saatten az oyun oynayanların sayısı ise sırasıyla %32 ve %20’ye yükseldi.

Akıllı telefonlar, tabletler ve PC’ler üzere çok maksatlı aygıtlar hala tercih edilen platformlardır, lakin daha evvel hiç olmadığı kadar çok aygıtta daha fazla insan oyun oynayarak vakitlerini geçiriyor ve bu kategori %59’dan %65’e yükseldi.

İşlerin enteresan olduğu mevzu, raporun pandemi sırasında oyuncularla ilgili belli soruları incelemesi: Ankete katılanların %94’ü konsollarıyla daha fazla etkileşime girdiklerini ve %6’sı ek oyun donanımı satın aldıklarını söyledi. İnsanların %35’i meskende kaldıkları için daha fazla oyun oynamaya başladıklarını söyledi.


Bu rapor, NPD Group’un Haziran ayındaki satış sayılarını düşürmesinden birkaç gün sonra yayınlandı. Sony ayrıyeten, oyun sanayisindeki artıştan ötürü PlayStation 5 üretimlerini de artırdı.

Geçtiğimiz hafta, Oyun Geliştiricileri Konferansı, salgının oyun imalcileri üzerindeki tesirini gözler önüne seren bir rapor yayınladı. Kimileri iş dünyası açısından bir düşüş yaşarken, ankete katılanların %30’undan fazlası unvanları için daha fazla talep olduğu belirtti.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı