Oyun

Oyun Firmaları ve Geliştiricilerine Orta Doğu Pazarında Büyüme Fırsatı

Yerküre çapında 44 milyondan çokça kullanıcıya sahip çevrimiçi mağaza Cafe Bazaar ile Oyun ve Espor Ajansı Gaming in Turkey arasında hem oyun firmalarına hem de oyun geliştiricilerine avantajlar sağlamak hedefiyle ittifak imzalandı.

Oyun ve Espor Ajansı Gaming in Turkey ile Cafe Bazaar ile iş birliği doğrultusunda Türkiye başta olmak üzere tüm yerkürede oyun dalına hizmet veren firmaların ve oyun geliştiricilerin sesini daha ziyade duyurmalarına yardımcı olmaya hazırlanıyor. Geniş oyun yelpazesi ile tanınan Cafe Bazaar, 44 milyonu aşkın kullanıcısı sayesinde bünyesinde bulundurduğu oyun firmalarına birçok imkan sunuyor. Kurulduğu günden bugüne 127 bin tatbik ve oyunu bünyesine dahil eden çevrimiçi mağazaya artık kolay bir formda Türk oyun firmaları da dahil olabilecek.

29 bin geliştirici ekip üyesi ve şirketten oluşan çevrimiçi mağaza, tüm telefon markalarına da hitap ediyor. Google Play Store pratiği İran’da açık olmasına karşın kullanıcılarına ödeme seçeneği sunmuyor. İranlıların ve mahsusen yerde Farsça konuşan oyuncuların kullandıkları platformlarından oyun içi alışveriş yapamama gereksiniminden doğan Cafe Bazaar, kendini geliştirerek rakiplerini MENA nahiyesindeki devletlerinde geri plana düşürmeye devam ediyor. Hem oyun firmalarına hem oyunculara birçok avantaj sağlayan çevrimiçi mağazada, küresel çapta sesini duyuran birçok oyun bulunuyor. Bunlar arasında Clash of Clans, Clash Royale, Game of Sultan ve Clash of Kings üzere sevilen oyunlar mahal alıyor.

Mobil ve aplikasyonları kesintisiz ulaştırma imkânı

Cafe Bazaar, günlük 6,44 milyon faal oyuncu rekoru sayesinde bünyesine dahil olan oyun firmaların yüzde 70 nispetinde kar elde etmelerini sağlıyor. Bunun yanı sıra, gerektiği hengamda resmi evrakların hizmet verilecek devletlerde öğrenim edilmesi için oyun firmalarına kapı açıyor. Tek seferde oluşturabilen ve oyunların süratli entegre olmasını sağlayan sistemi sayesinde, oyun firmaları hiçbir zorluk ve ekstra uğraş olmadan hizmet vermeye başlayabiliyor. Hizmet vermeye başlayan oyun firmaları, yarar elde ettiklerinde geri dönüşümünü büsbütün kendi lokal para ünitelerinin nispetleriyle, hiçbir kesinti olmadan sağlayabiliyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı