Oyun

Pagan Online’ın Multiplayer Sunucuları Kapatılıyor

Wargaming.net, World of Tanks ve World of Warships üzere tanınan oyunlarla biliniyor. Ama şirketin tüm girişimleri başarılı değil. Son devirlerde RPG Pagan Online aksiyonu başarısız oldu. Bu yüzden çok oyunculu modu terk etmeye ve oyunu tek kişilik bir oyuna dönüştürmeye karar verildi.

Bu değişiklik, bu yıl 4 Ağustos’ta yapılması planlanan güncelleme ile gelecek. Yani 4 Ağustos’ta çok oyunculu sunucular kapatılacak. Şimdiye kadar girişimin gelişimi Wargaming.net ve Mad Head Games arasındaki işbirliği sayesinde oldu. Çok oyunculu oyunun kaldırılmasından sonra, Mad Head Games oyunun gelişimi için tüm sorumluluğu üstlenecek.

İki şirket arasındaki işbirliğinin sona ermesi sonucunda Pagan Online, Wargaming Center istemcisinden de kaldırılacak. Oyunu satın sahalara Steam’de oyunun kilidini açmak için bir kod verilecek. Karakterlerimizin ilerlemesini Valve’ın Steam platformuna da aktarabileceğiz.

Bir veda armağanı, oyuncular World of Tanks, World of Warships, World of Warplanes ve World of Tanks Blitz’de yararlı bonuslar sağlayan premium hesaba yedi günlük bir erişim elde edecekler. Bu oyunların her birinde, III. Seviyeden belirlenen bir aracın kilidini de açabilecekler.


Bu kararın nedeni elbette çok oyunculu modun hayal kırıklığı yaratan sonuçları. Dünün en hareketli saatinde Steam’de yalnızca 11 kişi Pagan Online oynuyordu. Oyuncular çok oyunculu oyundan vazgeçilmesi kararına nispeten berbat reaksiyon gösterdi. Steam’deki oyunun profili olumsuz tenkitlerle dolup taştı. Son 30 güne ilişkin kullanıcı oylarının sırf %5’i olumlu.

Pagan Online’ın tam sürümü geçen yıl 27 Ağustos’ta çıkmıştı. Oyun yalnızca PC’de mevcut.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı