Oyun

PC’de Death Stranding’in Garip Ve Harika Görselleri

Death Stranding, PC için piyasaya sürülen birkaç PlayStation 4 oyunundan biridir ve bir kısmı kimi grafik kartlarına şahsi olan bir seri görsel yükseltme gelmesine sebep oldu. Oyunun bu versiyonunu tam olarak bu kadar kişisel yapan nedir? PC platformu için piyasaya sürülecek olan Death Stranding’in neler sunduğuna bakalım.

Death Stranding’i başlatmadan evvel, grafik kartlarınızın külliyen şimdiki olduğundan emin olun. Neyse ki, sorun yalnızca en şimdiki Nvidia GPU’ları kapsıyor ve yalnızca en son sürücülerin yüklü olduğundan emin olarak düzeltilebilir.


Rastgele bir Nvidia RTX kartı, düşük güçlü kartlarda bile etkileyici performans artışlarına müsaade veren DLSS (Derin Öğrenme Harika Örnekleme) 2.0’ı destekler. Bir GeForce RTX 2060, oyunu 4K’da ve optimize edilmiş ayarları saniyede 60 kareden fazla çalıştırabilir. Bu nasıl mümkün olabilir? Bu teknoloji, oyunu daha düşük bir çözünürlüğe ayarlar, akabinde her karenin haberlerini işlemek için AI kullanır, örneğin 1440p çekimleri 4K’ya dönüştürür. Bu, başka görsel iyileştirmeleri işlemek için GPU’da bir ton boşluk olduğu manasına gelir.

Oyunun PC sürümü daha yüksek çözünürlükler ve çok daha yüksek kare suratları sunarken, dokuların kendileri konsol sürümündekine misal olacak. Bu, oyunu 4K’dan daha düşük çözünürlüklü monitörle eski bir GPU’da çalıştırmanın, PS4 Pro’daki oyunla neredeyse birebir görüneceğini ve saniyede birkaç kare daha tasarruf edeceği manasına gelir.


PlayStation’daki oyun ile PC’deki oyun arasındaki en değerli farkılaştırıcı, ultra geniş monitör desteğidir. 21:9 en uzunluk nispetiyle oyun çok daha detaylı görülebilir. Bu özellikten tam olarak yararlanmak için ekip aslında görülmeyecek olan kesim ekranlarına ayrıntılar ekledi. Oyunun sanat direktörü Yoji Shinkawa, konsol versiyonunun bir TV serisi izliyormuş üzere hissettirirken, ultra geniş monitörde oynanınca sinema gibisi kaliteye sahip olduğunu belirtti.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı