Oyun

PlatStation 5 İçin Abonelik Sistemi Gelmeyecek

 Geçtiğimiz günlerde tanıtımının yapıldığı, Sony Interactive Entertainment tarafından geliştirilen görüntü oyun konsolu PlayStation 5, nihayet resmi olarak tanıtıldı. Kasım ayında oyunseverler ile buluşacak olan PlayStation 5’in fiyatı kimi oyunseverler için değerli gelse de birtakım oyunseverler için ise bekledikleri fiyatın altında yer aldığını belirtti. 


 Resmi olarak tanıtılan PlayStation 5 için düzenlenen aktiflikte PlayStation CEO’su Jim Ryan, çok konuşulan PlayStation 5 abonelik sistemi hakkında son kelamları paylaştı. Geçtiğimiz günlerde düzenlenen PS 5 sunumunda gösterilen PS Plus Collection görüntüsü paylaşılmıştı. Bunun üzerine birçok oyunseverlerin aklına takılan PlayStation abonelik sistemi hakkında PlayStation CEO’su Jim Ryan abonelik sistemini düşünmediklerini açıkladı. 

 PlayStation CEO’su Jim Ryan: “Bu husus hakkında daha evvel de konuşmuştuk. Yeni çıkardığımız oyunları abonelik sistemi üzere bir işleyiş içerisinde koymayı düşünmüyoruz. Bu oyunların maliyeti milyonlarca dolar tutuyor. Üretim evreleri 100 milyon doları aşıyor. Bu sistemin sürdürülebilir olacağını düşünmüyoruz.” tabirlerini kullandı. 

 Peki PlayStation Plus abonesi olan oyunseverler PlayStation almak isterde sahip oldukları oyunlara ne olacak? Bu sorunun karşılığı, PlayStation Plus abonesi olan oyunseverler PS 5 edindiklerinde oyunlardan abonelikleri sayesinde fiyatsız olarak faydalanabilecekler.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı