Oyun

PlayStation 5 ve Xbox Series X Oyunları Filmlere Benzeyecek

Medya oyunu grafikleri, sanayinin birinci günlerinden bu yana çok yol kat etti ve Epic Games başkanına nazaran PlayStation 5 ve Xbox Series X, görsellerin daha da üst seviyeye çıkarılmasına yardımcı olacak.

Epic Games’in bai teknoloji sorumlusu Kim Liberi, Resmi PlayStation Magazine UK ile yaptığı röportajda, yeni nesil konsolların şirketin Unreal Engine 5 ile “film kalitesinde varlıkları” oyunlara entegre etmek için çalışacağını söyledi.

Liberi, “Gerçek devirli bilgisayar grafiklerinin ve mahsusen oyunların bir sinema kadar inandırıcı ve gerçekçi olabileceği uzun yıllardır hayalimdi” dedi.

“Yeni nesil grafikler ve süreç gücü, oyunları yalnızca daha sürükleyici hale getirmekle kalmayacak, birebir devirde külliyen dinamik ortamlar ve aydınlatma, çok gelişmiş fizik, daha akıllı yapay zeka ve daha varlıklı çok oyunculu deneyimlerden faydalanabilecek büsbütün yeni oyun kavramlarını da sağlayacak.”

Unreal Engine’in Nanite Teknolojisi

Unreal Engine 5 Nanite teknolojisi oyunlara eşlik edecek ve oyunlar ile sinemaları birleştirme konusunda daha profesyonel sonuçlar elde edilecek. Nanite teknolojisi, varlıkları kalite kaybı olmadan gerçek vakitli olarak ölçeklendireceğinden Liberi, “Artık tam kaliteli film varlıklarına sahip ortamlar oluşturabilirsiniz” dedi.

 

 

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı