Oyun

PlayStation’a Gelecek Olan İlk Indie Oyunları Belli Oldu

 Sony’nin başlatmış olduğu bu kampanya içerisinde Indie oyunları ile ortaklaşa yürütülen kampanya ile Indie oyunlarıda nihayet konsallarda görebileceğiz. PlayStation Store’a eklenecek olan birinci oyunlar açıklandı. Bunun yanı sıra her ay birçok yeni Indie oyununun da PlayStation Store’a eklenmesi planlanılıyor. 


 Geçtiğimiz günlerde Sony’nin yetkililierinden Shuhei Yoshida’nın yaptığı açıklamalarında PlayStation’a birçok Indie oyunlarının ekleneceği duyurulmuştu. Bu kampanyaya verilen isim ise The PlayStation Indies Initiative olarak belirlendi. Birinci olarak 9 Indie oyununu PlayStation’a getirmeyi planlayan Sony, şimdilik sadece  2 oyunu açıkladı. Bunlardan ilki China Hero Project tarafından geliştirilen F.I.S.T.: Forgen in Shadow oldu.  Oyun hakkında PlayStation’ın resmi Twitter hesabından paylaştığı gönderiye buradan ulaşabilirsiniz.

 Sony’nin bir gayrı hamlesi ise PlayStation Now’ Indie imalatı bir oyun eklemek oldu. PlayStation Now’a eklenen birinci Indie yapımı Hello Neighbor oldu. Dynamic Pixels ve Hologryph şirketlerinin ortaklaşa geliştirdikleri Hello Nieghbor, komşusunun esrarengiz meskenini gözetleyen bir evladı denetim edeceğimiz oyun olarak önümüze çıkıyor. 

 

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı