Oyun

Popüler en iyi anime dizi listesi

Rengarenk dünyasıyla animeler herkese hitap eden son aşama kaliteli mevzularıyla keyifli hengam geçirmek isteyenlere cevap veriyor. Yerkürede her geçen anime kültürü ismi altında Uzakdoğu’nun kendisine has kültürü süratle yayılmaya devam ediyor. Büyük tutkunları bulunan anime prodüksiyonları uzun soluklu maceralarıyla kimi vakit üzüntülü ruh haline sokuyor, kimi vakitte büyük gizem ve adrenalin yüklüyor. Her bir prodüksiyonun kendisine has konusu, karakterleri ve işlenişi kendisine hayran bırakıyor.

Farklı kültürlere ve ilgi sahalarına sahip insanlara hitap edecek varlıklı çeşitliliğinin bulunduğu anime 90’lı yıllarla birlikte yerküreye yayılmaya başladı. Ama animelerin geçmişi çıkış noktası olan Uzakdoğu için 1960’lı yıllara kadar uzanıyor. Kendisine has bakış açısı ve işlediği felsefesi ile her yaştan kişinin büyük bir zevk ve heyecanla takip edeceği anime imalatlarını ortaya çıkartıyor. Yakaladığı popülariteyle daima yeni anime serilerinin yayınlanmaya devam etmesi yeni başlayanlar yahut yeni anime seri arayışında olanlar için varlıklı bir yerküre sunuyor. Türkanime olarak büyük hayran kitlelerine ulaşmayı başarmış ve gündemde kendisine nokta bulan çok sayıdaki animeler arasında en tanınan olanlarını listeledik. Böylece animeye yeni başlamış ya da bir müddettir takip edemediyseniz en aktüel tanınan anime prodüksiyonlarından basitçe haberdar olabilirsiniz.

Devilman Crybaby

Son olarak yayınlandığı platformun Netflix olması ile anime hayranlarının dışında da ismini duyurmayı başarmış bir anime serisidir. Özgün Netflix animeleri arasındaki bu seri, 10 kısım olarak yayınlanmıştır. Konusu itibariyle farklı bir renk arayışında olanlar için hususî bir deneyim sunuyor. Konusunu Manga haberi bulunanların yakından tanıdığı “Ichiro Ökouchi” kaleme almıştır. Netflix’teki prodüksiyonun direktörlüğünü ise Masaaki Yuasa yapmıştır. İnsanlığın kurtuluşu temasına farklı bir yaklaşım getirmesiyle de konusu sahiden herkesin seveceği cinstendir. Anime serisinde milyonlarca yıldır buz içerisinde tutsak olan şeytanların ve yaratıklarının bir halde özgürlüklerini kazanmalarıyla başlıyor. Özgürlüklerini kazanan yaratıklar ve şeytanlar basitçe kişilerin yerküresini işgal eder. İşgal altındaki insanlık, Akira isimli başkarakterin arkadaşı Ryo ile birlikte bu şeytanlardan birisiyle birleşme sağlar. Şeytana dönüşmüş formda olmasıyla Devilman olan Akira, insan ruhunu ise müdafaaya devam etmektedir.

Death Note

Her ne kadar en kült ve en eski animeler arasında yan alsa da kısa bir vade evvel Netflix tarafından seri uyarlamasının yapılmasıyla tekrar en tanınan animeler arasındaki mahallini almayı başarmıştır. Birinci yayınlandığı devirde de yalnızca anime sevenlerle hudutlu kalmayan bir hayran kitlesini yakalamayı başarmıştır. Death Note, 37 kısımlık anime serisiyle birinci defa 2006-2007 yılları arasında yayınlanmıştır. Aslında bu anime serisi de manga uyarlamasıdır. Lakin 2003 yılında başlayan manga serisine nazaran çok daha büyük bir popülariteye ulaşmıştır. Her sahnesi, her hadisesi büyük bir felsefe barındırmasıyla kült haline gelmiş polisiye ve dedektiflik hikayelerini alt edebilecek bir hususa sahiptir. Animede bölge alan her bir karakter izleyenleri arasında farklı görüşler ve taraflar oluşturacak kendisine has özelliklere sahiptir. Her kısmıyla daha ziyade felsefi tartışmayı körükleyen, daha çokça heyecan uyandıran Death Note anime izle linkine tıklayarak, yüksek imaj kalitesinde ve Türkçe altyazılı olarak izleyebilirsiniz.

Pokemon

Türkiye’de aslında çok geniş bir kitlenin bilmeden anime kültürüyle tanışmasına vesile olan anime serisidir. Tam ismi “Pocket Monsters” olan Pokemon, tüm yerkürede her yaş kümesinden geniş bir hayran kitlesine ulaşmıştır. Bu açıdan da anime kültürünün yerküreye yayılması açısından çok değerli bir role sahiptir. O denli ki mobil cihazlara oyunu gelmiş ve oyunuyla tüm yerkürede büyük bir furya uyandırmıştır. Pokemon anime serisinin çıkış noktası ise bir görüntü oyununa dayanmaktadır. Bilhassa bir neslin başkarakter Ash Ketchum’un mekanına kendisini koyduğu büyük bir ilgiyle karşılaşmıştır. En az Ash ve velev ondan daha çokça ün salan, her hareketiyle kendisine hayran bırakan “Pikachu” ise hala en sevilen karakterlerden birisidir. Son olarak beyazperde uyarlaması da yayınlanan Pokemon’un anime serisini izlemek istiyorsanız Pokemon izle seçeneğine tıklayıp, Türkçe altyazılı yüksek imaj kalitesinde tüm kısımları kaçırmadan izleyebilirsiniz.

One Piece

Birçok memlekette en çok bilinen ve en çok izlenen anime serisi olan One Piece, farklı bir korsan macerasını kendi stilinde aktarıyor. 1997’ den beri devam eden anime serisinin şu ana kadar 903 kısmı yayınlandı. Bu uzun soluklu macerada Luffy ve ekibi Hasır Şapka Korsanları’nın maceralarına ortak olabilir ve keyifli, heyecan dolu vakitler geçirebilirsiniz.

Her bir animenin anlattığı o kadar çok şey var ki her biri için uzunca metinler yazılsa hiç spoiler vermeden yazmaya devam edilebilir. Bu yüzden fakat yalnızca birkaç adetle listeyi daraltabildik. Bu üzere birbirinden kaliteli anime listelerinin her birine yeniden Türkiye’nin en büyük anime platformumuzdan ulaşmaya, izlemeye devam edebilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı