Oyun

PS5’in Gerçek Boyutu Bir Fotoğraf İle Ortaya Çıktı

ResetEra’da enteresan bir fotoğraf ortaya çıktı. Fotoğraf sayesinde PS5’i gerçek koşullarda görme ve böylelikle gerçek boyutunu tanıma fırsatına sahip olduk. Fotoğrafta, bireylerden birinin elinde PlayStation 5 tuttuğu Sony fabrikasından üç çalışan gösteriliyor. Maatteessüf cihaz yalnızca önden görülebiliyor, ama bununla bile boyutunu varsayım edebiliyoruz. Konsol, onu tutan adamın gövdesinden biraz daha küçük. Natürel ki fotoğrafın montaj olabileceğini ve Sony’nin yaklaşmakta olan konsolunu hiç göstermeyebileceğini akılların bir zaviyesinde tutmak gerekir.


Microsoft’un PS5’e rekabetçi konsolu olan Xbox Series X’in resmi boyutlarını belirtelim. Cihaz 30 santimetreden biraz yüksek (301 milimetre) ve yaklaşık 15 santimetre genişliğinde (151 milimetre) olacak. Bir mühlet evvel, her iki cihazın boyutunu karşılaştıran bir imaj ile Sony’nin konsolunun yaklaşık 8,5 cm daha uzun, lakin çok daha dar olacağı biçimde ortaya çıktı.

PlayStation 5’in resmi görünümü birinci olarak 11 Haziran’da Sony’nin konferansında açıklandı. Başkaca konsolun klasik ve Blu-Ray sürücüsü içermeyen iki versiyonda piyasaya sürüleceğini öğrendik. Birebir halde DualSense pedleri için bir şarj istasyonu, uzaktan kumanda, kamera ve Pulse 3D kablosuz kulaklıklar gösterildi. PS5’in bu yıl tatil ahir piyasaya sürülmesi planlanıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı