Oyun

Razer, Yön Tuşları Olmayan Klavyesi Huntsman Mini’yi Duyurdu!

Oyuncu ekipmanları denilince akla birinci gelen marka olan Razer, yüzde 60 isimli klavyesi Huntsman Mini’yi duyurdu. Hususî anahtaları kullanmayı seven oyunculara yönelik tasarlanan klavye de, sayısal tuş kadrosu, ok tuşları ve işlev tuşları bulunmuyor. 

Razer, geçtiğimiz periyotlarda tam boyutlu ve yüzde 80 tenkeyless Huntsman TE dahil farklı boyutlarda klavyeler üretmişti, gelgelelim bu yüzde 60 model klavye şu ana kadar ürettiği en küçük klavyesi. Ve küçük boyutuna karşın, birinci bakışta eksik görünen klavyenin tüm fonksiyonları bulunmuyor. Fn tuşuna basılı kalarak etkinleştirebileceğiniz her tuş üzerinde alternatif işlevler bulunuyor.

Huntsman Mini siyah ve civa beyazı olarak piyasaya sürülecek ve oyunculara iki farklı optik anahtar seçeneği sunulacak: tıklama yahut doğrusal, Clicky versiyonu bugün 119.99 dolara çıkarken, lineer anahtarlı klavye bu yaz 129.99 dolar fiyat etiketiyle piyasaya sürülecek. Razer, gürültü azaltma açısından 1. nesil lineer anahtarlarda büyük iyileştirmeler yaptığını argüman ediyor, bu nedenle Huntsman Mini öteki klavye modellerine nazaran daha sessiz olacak. Her iki klavye modelinin de beklenen ömrü 100 milyon tuş vuruşudur.


Donanım yanına baktığımızda, Huntsman Mini, alüminyum kasası ile bahadır fakat hafif bir görünüme sahiptir, Her tuş RGB LED’lerle arttan aydınlatılır ve Razer Synapse yazılımı aracılığıyla kişiselleştirmeler yapabilirsiniz. Razer, harflerin silinmesine yahut aşınma ve yıpranma ile parlaklık geliştirmeye dirençli çift atışlı PBT tul ekiplerini kullanıyor. Klavye PC’nize USB-C ile bağlanır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı