Oyun

Red Dead Online Oyuncuları Rockstar Games’i Palyaço Gibi Giyinerek Protesto Ediyor

Rockstar Games’in sevilen oyunu Red Dead Online’da son günlerde sefalı bir fiil yapılıyor. Oyuncular karakterlerini palyaço üzere giydiriyorlar ve Rockstar Games’in bildirisi almasını umuyorlar.

Son birkaç gün içinde, Red Dead Online oyuncuları, oyunda büyük güncellemeler yapılmamasını protesto etmek için karakter dizaynlarını palyaço kıyafetleriyle değiştirdiler. Red Dead kozmosunun farklı kesimlerinde palyaço maskeli karakterlere sahip oyuncular, kasabaları istila etmek, trenleri kaçırmak ve sair türlü açıklama yapmak içni güçlerini birleştiriyorlar. Ama oyuncular her şeyi sefalı bir formda yaptıklarını söylüyorlar.


Rockstar Games’i bu formda protesto eden oyuncular haklı olabilirler, zira Red Dead Online aylardır hiç büyük bir güncelleme almadı ve Rockstar Games büyük bir güncellemenin ne vakit geleceğine dair rastgele bir ayrıntı açıklamadı.

Reddit’te ve son haftalarda gayri platformlarda güncellemelerin eksikliğiyle ilgili şikayetler olsa da, bu ayın başlarında Red Dead Fashion topluluğunun Temmuz temasının Seyahat Sirki olduğunu söylediklerinde daha da şikayetler artmaya başladı. Red Dead Online oyuncularına moda müsabakaları kazanmak için her ay karakterlerini farklı formda giydirmelerini isteyen küme, Temmuz temasını seçti zira “büyük bir güncelleme almak için hepimiz palyaçoyuz” dedi.

Rockstar’ın neden rastgele bir büyük Red Dead Online güncellemesini duyurmadığı ve son palyaço protestolarına açıklama yapmadığı bilinmiyor. Şirket, ayrıyeten oyuncular tarafından gönderilen iletilere de karşılık vermedi.

Ama şirketin önümüzdeki günlerde karşılık vermekten gayrı seçeneği kalmayabilir. Zira oyuncular protestoları büyütmek için 20 Temmuz Pazartesi günü palyaço temalı bir çapraz platform protestosu düzenlemeyi planladığını açıkladı. Detaylar şu an için bilinmiyor, lakin 14 Temmuz Salı günü, oyuncular tarafından yönetilen Red Dead Online Topluluğu Twitter hesabı üzerinden aktifliğin nasıl gerçekleştirileceğine dair hafta sonu boyunca haberler paylaşılacağını açıkladı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı