Oyun

Riot, Toksik ve AFK Oyuncuları Cezalandırmak İçin Yeni League of Legends Özelliklerini Açıkladı

Birçok çevrimiçi çok oyunculu oyunlarda olduğu üzere, League of Legends, rakipleri besleyerek ya da klavye başında boşta oturarak oyunu ekip arkadaşları için mahvetmek isteyen birtakım oyuncularla savaş etmeye başladı. Riot sıkıntılı oyuncuları cezalandırma uğraşlarını ikiye katlamayı planlıyor.

Raporlama ve sessize alma düğmelerini Şampiyon Seçme aşamasına getirmek üzere kimi kesimlerde yeni özellikleri test eden Riot’un Eser Önderi Cody “Codebear” Germain, önümüzdeki aylarda daha fazla tedbir alınacağını açıkladı.


Riot’un 3 Temmuz’da yayınlanan blog yazısında, League of Legends geliştiricisi hayranlara bir güncelleme sağladı. Kabul görülemez durumlar hakkında daha fazla netlik sağlamak için davranış yönergelerini ve Sihirdar Kuralları’nı güncelleyeceklerini paylaştı.

“Sihirdar Kurallarını güncellememizin üzerinden biraz devir geçti,” diye açıklama yapan Germain, “Rahatsız edici olarak görülen durumları daha net bir halde açıklayacağız ve bu hareketlerin sonuçlarını daha net bir halde göstereceğiz.” dedi.

Güncellenmiş kılavuzlarla birlikte, AFK olarak bulunan yahut kasıtlı olarak bir maçı kaybetmeye çalışan oyuncuları tespit etmek ve cezalandırmak için şu anda “gelişmiş otomatik algılama metodolojisi” geliştirdiklerini açıkladılar.

Kasıtlı besleme ve AFK durumda olmak, toksik ekip arkadaşı olarak davranmak en büyük sorunlar arasında. Bu yüzden Riot bunu başka oyun davranışlarını izlemek için kullanacak.

Codebear, “Ayrıca vesair davranışların durumunu da pahalandırıyor ve gelecekte de tespiti uygunlaştırmak için bir sonraki adımlarımızı haritalıyoruz.” biçiminde ekleme yaptı.

Oyuncuların bu değişiklikleri tam olarak ne devir kullanabilecekleri konusunda muayyen bir devir çizelgesi verilmedi, lakin oyunculara ilerlemeler hakkında aylık bir güncelleme sunmayı taahhüt ettiler.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı