Oyun

Rockstar Games’te Şok Ayrılık!

Yaklaşık 20 yıllık bir sürecin akabinde, Rockstar Games’in en tesirli çalışanlarından biri şirketten ayrıldı.

Grand Theft Auto, Red Dead Redemption ve Max Payne dahil olmak üzere çeşitli Rockstar oyunlarında senarist, direktör ve üretimci olarak vazife alan Lazlow Jones, şirketten ayrıldı. Rockstar Games’in yapım departmanı eş lideri olarak misyon yapan ve stüdyonun kurucu ortağı olan Dan Houser ile birlikte bir açıklama paylaşan Jones, LinkedIn profilinde yaptığı son güncellemeyle birlikte bu haberi doğrulamış oldu. Lazlow Jones, geçtiğimiz Nisan ayında şirketteki 20. yıldönümünü kutlamıştı.

Jones, Rockstar’da geçirdiği vakit hakkında LinkedIn sayfasında “Eğlence bölümündeki en büyük ve tesirli oyunları oluşturmaya yardımcı olmak için muharrir, üretimci, illüstratör, animatör, hareketli grafik sanatkarları ve görüntü editörlerinden oluşan gruplar kurdum ve yönettim.”

Jones, Nisan ayından bu yana Radio Lazlow isimli bir yapım şirketi işletiyor. Şu anda Disney ve Netflix için projeler üzerinde çalıştığını ve isimsiz bir görüntü oyun şirketi için danışmanlık yaptığını söyledi. Disney ve Netflix ile yürütülen çalışmalarla ilgili rastgele bir ayrıntı açıklamadı, fakat tıpkı vakitte “Emmy ödüllü üretimci ve evvelce Dreamworks’ün yönetmeni” ile de işbirliği içinde olduğunu belirtti.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı