Oyun

Sahte Cyberpunk 2077 Beta Katılım E-Postalarından Uzak Durun

CD Projekt RED, bu e-postalar hakkında ihtarını Twitter üzerinden gerçekleştirdi. Hem oyuncuları hem de içerik oluşturuculara paylaştığı gönderide, stüdyonun “reklam ajanları” üzere üçüncü bir tarafla hiçbir vakit irtibat kurmayacağını söyledi. CDPR’nin sizinle irtibata geçmesi halinde her vakit resmi cdprojektred.com e-posta adresi üzerinden olacağını bildirdi.

Bu düzmece e-postaların alıcılardan, muhtemel banka bilgilerinden, toplumsal güvenlik numaralarından ve bir halde finansal yahut toplumsal meselelere neden olabilecek hassas bilgileri aldığı düşünülüyor. Bu da bu mevzuyu daha da kıymetli hale getiriyor. Gelen e-postalarda yazılanları kabul etmeyin yahut size gönderdikleri rastgele bir şeye tıklamayın.

Uydurma Cyberpunk 2077 beta e-postaları olağanda Apple, Amazon yahut yakın vakitte satın aldığınız öteki bir kaynaktan gelmiş üzere görünen grafikler kullanan dolandırıcılar bu formülle kullanıcıların hassas bilgilerini elde etmeye çalışıyor.

CD Projekt RED, oyunun piyasaya sürülmesinden evvel bir Cyberpunk 2077 betası olmayacağını açık esasen belirtmişti. Bu durum bilhassa çevrimiçi oyunlar dışında daha evvel hiçbir oyun için beta sürümü yayınlanmamasıyla esasen kendini kanıtlıyor.

Cyberpunk 2077’nin çok oyunculu moda sahip olacağı duyuru edilmesine karşın, bu mod koronavirüs nedeniyle bilinmeyen bir tarihe kadar ertelendi. Bu nedenle Cyberpunk 2077 beta sürümü ile ilgili gelen e-postalar ne sunarsa sunsun, mutlaka gerçek değil.

Her iki durumda da CD Projekt RED, Cyberpunk 2077 hakkında bizi uyardığı için cdprojektred.com’dan oyuna erken erişim içerikli bir e-posta alırsanız, bu e-postayı da görmezden gelin. Cyberpunk 2077, Xbox One, Playstation 4 ve PC için 19 Kasım’da piyasaya sürülecek ve gelecek jenerasyon sürümleri daha sonra gelecek.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı