Oyun

Shadow Arena Erken Erişim İncelemesi

Pearl Abyss, Black Desert ile birçok oyuncudan takdir almayı başarmıştı. Black Desert pek çok farklı özelliğiyle günümüz MMORPG’lerine kıyasla öne çıkan bir oyun oldu. Geliştiricisi ve yayıncısı olan şirket oyunu aktüel tutmak için daima yeni etkinlikler getiriyordu. Bu etkinliklerden biri olan Shadow Arena ise oyuncular tarafından ölçüsüz ilgiye maruz kaldı. Black Desert cihanında geçen bir Battle Royale fikrini oyuncular çok beğendi. Bu ilgiyi karşılıksız bırakmak istemeyen Pearl Abyss, Black Desert ile tıpkı kainatta geçen, o oyundan tanıdık simalarla karşılaşabileceğiniz, görsel ve oynanış kalitesi yüksek mükemmel bir oyunla önümüze çıktı.

 

Nisan ayında Final Beta olarak oyuncuların önüne 2. defa çıkan oyuna hoş yenilikler getirilmiş ve ufak meseleler de ortadan kaldırılmıştı. Oyuna daha stratejik hale getiren yenilikler arasında Kara Sis’in içindeki tesirler, Kutsanmış Alan, nahiyelere nazaran yaratık popülasyonu ve yeni çeşitlerle birlikte gelen katletme armağanları konum alıyordu.

Final Beta aşamasında geliştiriciler tarafından yapılan açıklamalar arasında oyuna getirebilecekleri birkaç kahraman konsepti üzerinde çalıştıkları yan alıyordu. Birebir hengamda uğraşa katılmaya hazır olan bir kahraman da oyunun çıkışında getireceklerini duyurmuşlardı. Çünkü geçtiğimiz hafta erken erişime açılan oyunda yeni bir kahraman bulunuyor.

Shadow Arena’ya eklenen yeni kahramanın ismi Venslar. Çok cepheli bir kahraman olan Venslar’ın maç içerisinde değiştirebildiği iki farklı modu bulunuyor. “Duruşu Değiştir” isimli yeteneği ile “Cesaret Duruşu” ve “Sabır Duruşu” arasında geçiş yapabiliyor. “Cesaret Duruşu” rakiplerinizi takip etmeye ve yüksek hasar vermenize imkan sağlarken “Sabır Duruşu” rakiplerinizin akınlarının tesirlerini azaltmanızı sağlıyor. İki farklı duruş durumu için yekunda 7 adet yeteneği bulunan kahraman şimdiden pek çok oyuncunun gözdesi olmuş durumda.

Başkaca Final Beta aşamasına kadar oyundaki tüm kahramanlar fiyatsız olarak herkeste açık olmasına karşın şu anda bu türlü bir şey olmadığını görüyoruz. Kahramanları elde edebilmek için Gcoin yahut Gümüş Para kullanmanız gerekiyor.

Bunun dışında oyuna kozmetik yeniliklerin de geldiğini görüyoruz. Şu an için her kahramanın temel dış görünümü haricinde satın alabileceğiniz bir dış görünümü bulunuyor. Şimdi epey az kostüm bulunsa da ilerleyen devirlerde daha çokça seçenek oyunculara sağlanacaktır. Bu dış görünümleri elde etmek için Gcoin satın almanız gerekiyor. Şu anda yerlere nazaran fiyatlandırma seçeneği bulunmuyor. Tüm Gcoin paketleri USD üzerinden fiyatlandırılmış.

PvE ve PvP’yi tıpkı anda deneyimlemenizi sağlayan oyun bir müddet daha erken erişimde kalacak. Yaratık keserek güçlenmeniz ve bu sırada da rakiplerinizin sürpriz taarruzlarına karşı daima tetikte olmanız gerekiyor. Ayrıyeten şimdiden yerlere nazaran turnuvalar yapılmaya başlandı. Siz de talihinizi deneyebilir ve tahminen de kazanan olabilirsiniz.

Shadow Arena farklı mekanikleriyle Battle Royale çeşidinde isminden laf ettirebilecek mi ilerleyen günlerde göreceğiz. Hepinize sağlıklı günler.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı