Oyun

Sıkıntıya Karşı Birebir 20 Online İnternet Oyunu

1. QWOP


QWOP efsanevi bir internet oyunudur. Maksat olağan: muvaffakiyetle 100 metre koşmak. Gelgelelim koşucunun kalçasını ve ayaklarını manuel olarak denetim etmeniz gerektiğinden, bunu başarmak kolay değildir. Başlangıç çizgisinden çıkmanız biraz devir alıyorsa şaşırmayın, fakat en azından bunu yaparken gülüyorsunuz.

2. Entanglement


Entanglement, bulmaca oyunlarını sevmeseniz bile gerilimli olduğunuzda oynamak için harika bir oyundur. Maksat, yerleştirdiğiniz fayanslarda en uzun yolu oluşturmaktır. Bu karolar rastgele oluşturulur, ama hudut bozucu olmayacak kadar seçenek sunar. Ayrıyeten rahatlatıcı ve yatıştırıcı fon müziği de var.

3. Gridland


Gridland bir eşleştirme oyunudur. İki aşama vardır: gündüz (köyünüzü inşa etmek için kaynak eşleştirdiğiniz ve topladığınız yerler) ve gece (işgalci canavarlarla savaşmak için eşleştirdiğiniz yer). Vakit yalnızca bir hamle yaptığınızda ilerler, bu yüzden akıllı planlama ve düşünmeyi teşvik eder. Son nokta zeka geliştirici, lakin daha da kıymetlisi, sefalı bir oyun.

4. Cookie Clicker


Cookie Clicker başta sıkıcı görünse de oynamaya başladığınızda gerçek cümbüşünü göreceksiniz. Kesin hedef, mümkün olduğu kadar çok kurabiye üretmektir. Bunu kurabiyeye tıklayarak yapabilirsiniz. Bu kadar. Daha sonra güçlendirilmiş bir imleç yahut vazifeleri otomatikleştirmek için güçlendiriciler satın almak için mağazadaki kurabiyeleri takas edebilirsiniz.

5. Threes


Threes, bir web oyununa dönüştürülen tanınan bir mobil oyundur. Numaralı karoları üçe katlayarak birleştirmek için dört-dört ızgara üzerinde kaydırırsınız. Maksat, nadir taşları istifleyerek ve toplayarak en yüksek puanı elde etmektir. Kavram olarak yalın görünse de, hiçbir hamle kalmayıncaya kadar oyunların birkaç dakikadan fazla devam etmesini sağlamak nispeten zordur.

6. The Wiki Game


Vikipedi enteresan bir haber kaynağıdır. Ve Wiki Oyunu, fiyatsız viki sayfalarındaki dahili temasları kullanarak bir Vikipedi sahifesinden başkasına seyahat etmenize ve bunları kullanarak diğerlerine meydan okumanızı sağlar. Maksat verilen sahifeden istenen sahifeye ulaşmaktır.

7. Line Rider


Line Rider, Nintendo DS ve Wii oyunlarına dönüştürülen tanınan bir internet oyunudur. Yeniden de bu konsollara gereksiniminiz yoktur zira direkt tarayıcıda oynatılabilir. İmlecinizi, küçük figürün daha sonra geçeceği çizgiler oluşturmak için kullanın. Döngüler, rampalar ve çılgın atlamalar çizerek olabildiğince yaratıcı olun.

8. The Floor Is Lava!


The Floor Is Lava! şöyle oynanır: Kendinizi fare imlecinize gerçek fırlatarak kaçınmanız gereken ölümcül lav var. Lakin öbür oyuncular da var ve bu biraz çarpışan otomobillere benziyor; şayet onları vurursan, geri sıçrarsın. Hayatta kalmak güç lakin çok eğlenceli! Her oyun bir dakikadan az sürer, gelgelelim tekrar tekrar oynamaya devam etmek istersiniz.

9. Quick, Draw!


Quick, Draw! yalnızca bir oyun değil, birebir devirde dimağı eğitmenin de bir yoludur. Bir sözle karşılaşırsınız ve daha sonra çizim için kısa bir mühlet alırsınız. Siz çizdikçe, sistem makine öğrenme sistemini kullanarak varsayım etmeye çalışacaktır. Çiziminiz makineyi daha sonraki çizimlerde eğitmek için kullanılacaktır.

10. Frogger


Frogger 1980’lerin klasik bir arcade oyunudur. Yıllar boyunca bir güruh sürümü çıktı, fakat orjinal olanı hala çok alımlı. Bu internet oyunu orijinalinin tekrar prodüksiyonudur. Şayet hiç Frogger oynamadıysanız, denemenizi tavsiye ederiz. Emel, yoldaki trafikten ve tehlikeli bir nehirden kaçınarak kurbağayı vesair tarafa atlatmaktır.

11. Free Flow Colors


Free Flow Colors yüzlerce seviyeye sahiptir. Oyunda, aralarında çizgiler çizerek renkleri eşleştirmelisiniz. Başkaca tüm panoyu kaplamanız gerekir. Tek sorun, şayet çizgilerden rastgele biri kesişirse, hareket geçersiz olur. Olağan fakat bağımlılık yapıcı.

12. Slime Volleyball


Slime Volleyball eski bir online oyundur. Bilgisayara yahut bir arkadaşınıza karşı oynayabilirsiniz. Bir sahanın üzerinde ileri geri hareket edip topa vuran küçük bir slime’ı denetim edersiniz. Top ortamınızda mekana bedelse, rakip bir puan alır. Slime serisi sair spor kısımlarına da yapıldı, lakin voleybol en güzeli olmaya devam ediyor.

13. Cursors


Cursors fare imlecinizi bir karaktere dönüştürür ve maksadınız labirentten kaçmaktır. Ancak yalnız değilsiniz! Dünyayı oyunu oynayan herkesle paylaşıyorsunuz ve birtakım bulmacalar işbirliği ve uyum gerektiriyor.

14. Helicopter


Helicopter oyununda, helikopteri denetim etmek ve gelen köstekleri atlatmak için farenizi kullanın. Helikopterin yükselmesine müsaade vermek için tıklayın, düşmesine müsaade vermek için bırakın. Bu hızlanan ve çılgınlaşan sonsuz bir oyundur. Her oyunda skor kaydedilir.

15. A Dark Room


A Dark Room tıklama oyunlarından biridir lakin yalnızca bir tıklama oyunu değildir. Deneyimi daha büyük hale getiren rol yapma ve anlatı ögeleriyle doludur. Yavaşça başlıyor lakin gitgide detaylanıyor.

16. Mackerelmedia Fish


Şayet garip ve şık oyunları seviyorsanız, Mackerelmedia Fish tam size nazaran.  Kurgusal bir retro oyun olan Mackerelmedia Fish size yol gösteren etkileşimli bir deneyimdir. Oyunun gayesi nedir? Bunu kendini keşfetmelisiniz. Bu komik ve mükemmel animasyonlu bir oyun ve ne kadar az habere sahip olursanız o kadar sefalı olur.

17. Sinuous


Sinuous’de, fare imleciniz sizsiniz. Sonsuz al nokta akıntısından kaçının, dokunulmazlık için yeşil noktalara dokunun ve ne kadar müddet dayanabileceğinizi görün. Oyun tekrar oynanabilir ve 5-10 dakikalık kısa partiler için harikadır.

18. slither.io


Slither.io, uzunluğunu büyütmek için parlayan kürelere yanlışsız kayan bir yılanı denetim ettiğiniz sefalı ve renkli bir çevrimiçi oyundur. Buradaki zorluk, sizden daha uzun olan gayri oyunculara karşı oynamanızdır. Sizi sarabilir ve yok edebilirler. Saf ki, birebir şeyi daha küçük yılanlara da yapabilirsiniz. Ne kadar büyük olabileceğinizi görün.

19. Books Tower


Books Tower’ın emeli mümkün olduğunca çok kitap biriktirmektir. Her yeni kitap soldan sağa kayar ve düşmesini istediğinizde tıklamanız gerekir. Bu tıklamaları kitapları hizalamak için eksiksiz bir halde ayarların, aksi takdirde hepsi yuvarlanır.

20. The Jigsaw Puzzles


Jigsaw Puzzles, her biri 50 ila 150 kesim arasında değişen zorluklarla, hayvanlar üzere tabiat kategorilerinden binlerce fiyatsız çevrimiçi yapboz bulmacaya mesken sahipliği yapıyor. Tahminen de gerçek bir bulmacayı tamamlamak kadar tatmin edici değil, fakat yeniden de 15 dakika geçirmenin keyifli bir yoludur.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı