Oyun

Silent Hill Oyunu PlayStation 5 Etkinliğinde Duyurulabilir

  Sony ve Konami paydaşlığıyla sürecek Silent Hill serisi için iki tarafta kolları sıvamış durumda. Silent Hill serisini yeni oyunuyla devam ettirme isteyen iki dev şirket çıkan söylentilere nazaran serinin yeni oyununu PlayStation 5’in 4 Haziran’da gerçekleştireceği aktiflikle duyurmak istiyor. 


 Uzun vadedir merakla beklenen kaygı oyunu serisi Silent Hill, birinci olarak 31 Ocak 1999 tarihinde Keiichiro Toyama tarafından yaratılmış ve dev oyun geliştirici Japon şirket tarafından PlayStation, PlayStation 2, Xbox ve PC platfromları için piyasaya sürdü. Serinin 2. oyunu ise birinci oyundan 2 yıl sonra 24 Eylül 2001 tarihinde yeniden birebir platformlar için yayınlandı. 

 Sevilen dehşet oyunu serisi en son 2001 yılında hayatımıza girmişti. Uzun devirdir yeni oyunu çıkmayan medya endişe oyun serisi Silent Hill için Twitter üzerinden yapılan tezlere nazaran Silent Hill, 4 Haziran’da gerçekleştirilecek olan PlayStation 5 etkinliğinde duyurulma ihtimali olduğu belirtildi. Lakin oyun duyurulmasının üstünden bellibir vakit geçtikten sonra oynanabilir olacağıda söylentiler arasında. 

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı