Oyun

Sony, 9-10 Milyon Adet PS5 Konsolunu Üretim İçin Hazırlanıyor

Nikkei Asian Review tarafından yayınlanan yeni bir raporda PlayStation 5’e dair birtakım enteresan detaylar bulunuyor. Sitenin kaynakları, Sony’nin yeni nesil konsol için sevkiyat projeksiyonunu kıymetli ölçüde artırdığını sav ediyor. 

Raporda üretim için vakit aralığı belirtilmemiş olsa da, şirketim üretim siparişlerini 6 milyon adetten 9 milyon adete yükseltti. Bu üniteler Sony’nin Japonya’daki robotların insan sayısından fazla olduğu yeni fabrikasında üretime geçilecek. Bloomberg tarafından açıklanan bir diğer argümana nazaran ise, Sony 2020 yılının sonuna kadar 10 milyon PlayStation 5 konsolu üretmeyi hedeflediği cihetinde.

Bloomberg, “Elektronik devi, montaj ortaklarına ve tedarikçilerine yeni nesil konsolu için siparişleri süratli bir formda artırdığını bildirdi, fakat lojistik, tüm bu makineleri tatil alışveriş dönemi için vaktinde teslim etmek için biraz zorluklar yaşatabilir.” açıklamasını yaptı.

Nikkei’nin kaynakları, sipariş sayılarının pazar talebine nazaran her iki istikamette de değişebileceğini belirtti, bu nedenle 9-10 milyon rakamları büyük olasılıkla yanlışsız.

Sony, bildiğiniz üzere iki farklı PS5 modeli tanıttı. Standart PS5’e ek olarak Sony, disksiz bir PS5 sürümü de üretecek. Bu iki konsolun yanı sıra Sony, PS4 ve PS4 Pro’yu üretmeye de devam edecek.

Counterpoint’in kıdemli analisti Karn Chauhan, Nikkei Asian Review’a, Sony’nin pandemi nedeniyle ve oyunlarda süratli bir artışa sebep olmasından ötürü PS5 için üretim kapasitesini arttırmaya çalıştığını belirtti. Chauhan, “Salgın sırasında, oyun sanayisi, daha fazla tüketici oyunlarını meskende cümbüş olarak değerlendirdiğinden rekor sayıda çevrimiçi oyuncu artışına sebep oldu.” Dedi.

Birebir Nikkei Asian Review raporu, Facebook’un Oculus Rift sanal gerçeklik cihazının üretimini 2 milyon üniteye yükseltmek istediğini söyledi.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı