Oyun

Sony, PlayStation 5’in Boyutunun Neden Büyük Olduğunu Açıkladı

Playstation 5, oyunları yüksek çerçevelerde yüksek çözünürlüklerde çalıştırmak için tasarlanmış yüksek performanslı bir konsol olacak. Tüm bunların yapılması konsolun çok fazla ısınmasına neden olur ve bu da çok fazla havalandırma gerektirir.

LinkedIn’de açıklama yapan Sony Kullanıcı Arabirimi Lider Yardımcısı Matt MacLaurin’e nazaran yeni nesil konsolların havalandırma ve ısı dağılımının da çok değerli olduğu PC’lerle yarışma edecek formda tasarlanmasıyla ilgili.

Bu yalnızca Playstation 5 boyutunu değil, birebir devranda dizaynını da açıklamaya yardımcı oluyor. Konsolun ana özelliği, iki beyaz modül tarafından tutulan ortadaki büyük kara kutudur. Kimileri tasarımı eleştirse de, gerekli tüm havalandırmaya müsaade vermek için muhtemelen bu türlü bir dizayna muhtaçlık duyuldu.

Playstation 5’in alacağı çeşitli oyunlar göz önüne alındığında, ortaya çıkan aktiflikte sergilenen oyunlar arasında olan Horizon Forbidden West, Ratchet and Clank, Demon’s Souls Remake ve daha fazlası için gerekli olacak üzere görünüyor.

Playstation 5 boyutunun aslında evvelki Playstation konsolundan daha büyük olmasını bekliyorduk. Konsolun ne devir piyasaya sürüleceğine dair hala net bir haber yok, umarız yakın bir vakitte çıkış tarihi açıklanır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı