Oyun

Sony, Warframe ve Gears Tactics’in Geliştiricilerini Satın Almak İstiyor

Birçoğu, oynaması fiyatsız MMO Warframe’in geliştiricisi olan Digital Extremes’i Kanadalı bir şirket olarak görüyor, lakin aslında Leyou isimli Hong Kong merkezli bir holding şirketine ilişkin. Digital Extremes, Leyou tarafından 2014 yılında satın alındı ve Warframe’in gelişimi kelam konusu olduğunda hayli uzak kaldı.

Leyou oyun işinden çıkmak istiyor. Geçtiğimiz yıl boyunca Leyou, Tencent’in bir yan kuruluşu olan iDreamSky’e satış yapmak için görüşmelerde bulundu, gelgelelim bu görüşmeler koronavirüs pandemisi sayesinde iptal edildi. Artık Sony, Leyou’nun Warframe ve Gears 5 geliştiricisi Splash Damage’ye bir teklif vermeyi düşünüyor olabilir.

Bloomberg tarafından hazırlanan bir rapora nazaran Sony, Leyou Holdings için bir teklif sunmak üzere bir mali danışmanla görüşüyor. Bu teklifin epeyce yüksek olması bekleniyor. iDreamSky ile sabitlenen sayı bir milyar doların üzerindeydi.


Sony, bir sonraki konsol savaşına giren oyun Ip’lerini desteklemek istediklerini belirtti. Hem Digital Extremes hem de Splash damage katiyetle emektar geliştirme stüdyoları olsalar da oyunları PlayStation 5’e hususî olmayacak. Gears of War hala Microsoft’a ilişkin ve Warframe, Nintendo Switch de dahil olmak üzere çabucak hemen her büyük platformda mevcut.

Bu her iki stüdyoda da PlayStation 5’e şahsi yeni oyunlar üzerinde çalışmaya başlayamayacağı mealine gelmiyor. Digital Extremes, Epic ile oyunlarını geliştirmede uzun bir geçmişe sahip ve Splash Damage’in de iş birliği geçmişi var.

Mutabakat şimdi sonuçlanmış değil, ama Sony Hong Kong’daki son siyasi vukuatlar nedeniyle teklifinin zorlayıcı olmasını bekliyor. Sony daha sağlıklı bir finansman kaynağı sayesinde Çinli firmayı satın alacağına inanıyor. Bu teklif hakkında bir vade daha haber alacağımızı sanmıyoruz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı