Oyun

Star Wars Squadrons Özelleştirilebilir Kokpit ve HUD Sunacak

Yakın devranda yapılan bir röportajda, Star Wars: Squadrons’un yaratıcı direktörü Ian S. Frazier IGN Japonya’ya uzay gemisi kişiselleştirmesi hakkında haber verdi. Geliştirici, çok oyunculu modda makinelerin iç ve dış görünümünü değiştirmenin mümkün olacağını doğruladı. Kokpitin figürlerle süslenmesinden yahut geminin ferdi elemanlarına renklerin uygulanmasına kadar değişiklikler içerecek. Ama tüm değişikliklerin özgün dizaynın ruhuna mütenasip olması gerekir, bu yüzden Star Wars kainatı haricinde hiçbir araç olmayacak.

Frazier, oyunun gayri iştirakçileri üzerinde kozmetik değişikliklerin görünürlüğünü devre dışı bırakma işlevinin mahsusen oluşturulduğunu açıkladı. Yani hayallerimizin TIE-Fighter’ını hazırlayabileceğiz, gelgelelim tıpkı devirde öteki beşerler tarafından yapılan değişiklikleri görmeyeceğiz. Mesela bir küme pembe U-Wings tarafından aniden akına uğramak istemeyen oyuncular için mükemmel bir seçenek üzere görünüyor.


Haziran ayında bahsedilen HUD konusuna da konuşma sırasında değinildi. Star Wars Squadrons’ın yalnızca FPP görüşüne müsaade vereceğini zati biliyoruz. Oyuncular, ekranda ek haberlerin görüntülenmesini isteyip istemediklerine yahut sadece gemide bulunan ekipmana güvenip güvenmeyeceklerine kendileri karar vereceklerdir.

Frazier başkaca dahili ekipmanın tüm süreçler için yerinde olduğunu doğruladı. Lakin her oyuncunun bu gerçekçilik seviyesiyle yüzleşmek istemeyeceği anlaşılabilir. Bununla birlikte, gücü muayyen bileşenlere aktarmaya karar verme seçeneği çok değişik geliyor. Bu fikir mürettebata buyruk vermek ve geminin işleyişini denetim etmek zorunda olduğumuz FTL: Faster Then Light’ı akla getiriyor.

Star Wars: Squadrons bu yıl 2 Ekim’de PC, PS4 ve Xbox One’a çıkacak.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı