Oyun

Suç ve RPG Üzerine Bir Oyun: The Great Heist

The Great Heist yahut kısaca TGH, yerkürenin dört bir yanından, yerli ve yabancı, gerçek oyuncuların birbirlerine karşı yarıştıkları bir çevrimiçi yol yapma oyunudur. Oyun menüsü ve dinamikleri kolay ve anlaşılırdır ve oyun tarayıcı üzerinden oynanır. The Great Heist yerküresi günah ve RPG temaları üzerine kurulmuştur.

Gayrı oyuncular üzere birinci başta oyuna olağan bir hırsız olarak başlarsınız. Çetenizde tek başınıza da nokta alabilirsiniz, kendinize öteki kabahat ortakları da edinebilirsiniz. Külliyen keyfinize kalmış. Her çete minimum 1, maksimum 3 suçludan oluşur. Bir oyuncu olarak oyunda haftalık ve günlük olarak size verilen vazifeler vardır ve bunlar elbette ki soymanız gereken mekanlardan oluşur: Banka, otel, postane, hastane, araştırma merkezi, karakol, müze ve dükkan soyabileceğiniz ve ganimet kazanıp sıralamada yükselerek başka oyuncuları geçebileceğiniz mekanlardan yalnızca birkaçıdır.


Bir hatalı olarak kendinize seçebileceğiniz rollerse şunlardır:

Günah Dehası: Çetenin beynidir. Her üye üstünde sorumluluğu vardır ve polisler mekanı basmadan evvel soygunu tamamlamanız için kalan vadeyi hesap eder.

Hırsız: Soygunlarda beceri gerektiren çetrefilli işleri tamamlar. Maymuncuğunu ve tırmanma kancasını efektif kullanır.

Kasa Hırsızı: Banka ve otel üzere soygunlarda kıymetli rol oynar. Kasa onun ekipmanları sayesinde açılır ve paralar yürütülür.

Bilgisayar Korsanı: Soygunlarda güvenlik kameralarını çökertir yahut güvenlik duvarı, şifre himayesi üzere mahzurları etkisiz hale getirir.

Kabadayı: Beyzbol sopası, balyoz ve halat en sık kullandığı ekipmanlarıdır. Bu iri yarı adamdan herkes korkar. Önüne çıkan tüm pürüzleri konuma serer.

Fettan: Soygunlarda üyelerden evvel baş gösterir ve saf avlarını seksapalitesiyle tuzağına düşürür.

Şoför: Soygun sonrasında sizin mekanın önünde bekler ve şayet olur da polisler peşinize düşerse sizi oradan süratle uzaklaştırmak onun hizmetidir.


Ayriyeten oyuncular arasında haftalık meydan okuma yarışları düzenlenir ve bunlar çok sefalı makbul. Gayrı oyuncularla sınırlı bir mekanı en kısa vadede soyma konusunda bir yarışa girersiniz. Bu müddet ekseriyetle 8-20 dakika arasında değişir. Başarılı olan oyunculara plaket ve puan dağıtılır. Plaketleriniz ve puanlarınız, oyundaki gücünüzü ve itibarınızı yansıtır. Bu arada oyuna bu adresten üye olabilirsiniz. Uygun oyunlar!

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı