Oyun

Take-Two, Grand Theft Auto 5 ve NBA 2K20 Sayesinde 4.Çeyrekte 356 Milyon Dolar Kâr Etti

20 Mayıs Çarşamaba günü, Take-Two 4.çeyrek ve tam yıl mali yarar raporunu yayınladı. Şirketin en çok satan oyunları arasında Grand Theft Auto 5, Red Dead Redemption 2, Outer Wilds, NBA 2K20 ve Borderlands 3 bulunmaktadır.

Üç aylık net gelir 760 milyon dolar, brüt kar 365 milyon dolar ve net gelir 123 milyon dolar. Tüm mali yıl boyunca net gelir 3.09 milyar dolar, brüt kar 1.55 milyar dolar ve net gelir 404 milyon dolar oldu.


Gamesindustry.biz’e nazaran 2K20 ve Grand Theft Auto Online içeriklerinin başarısı nedeniyle 4. çeyrek tüketici harcamaları %47 arttı. NBA 2K20, 4.çeyrekte Twitch aracılığıyla 9 milyon saatin üzerinde izleyiciler tarafından izlendiği için vurgulandı. Buna ek olarak, Borderlands 3, Steam’de piyasaya sürülmesinden ötürü süratli bir biçimde etkin kullanıcı sayılarında artış yalandığı belirtildi.

Take-Two yöneticisi Karl Slatoff, şirketin önümüzdeki beş yıllık müddet içinde 93 yeni oyun çıkarmayı hedeflediğini belirtti. Bu, şirket için stüdyolar ve öteki dış ortaklar tarafından geliştirilen oyunları da içeriyor. Bu oyunların yarısı mevcut IP’den, geri kalanı ise yeni franchise olacağı düşünülüyor. Bu oyunlar konsol, PC, mobil ve öteki sürümlerin devamı niteliğinde olacak.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı