Oyun

Temmuz 2020’de Çıkacak Oyunlar

Temmuz, oyunların çıkışı açısından yavaş bir devir olarak bilinmesine karşın, bu aydan dikkatimizi kaçırmamız mealine gelmiyor. Bu ay radarımıza birkaç heyecan verici oyun daha yakalandı. Münhasıran birtakım oyunlar pandeminin getirdiği sıkıntılar nedeniyle evvelki tarihlerden Temmuz’a itildi.

Sony, Ghost of Tsushima ile yaz mevsimini vurmaya devam ederken, geçen yılın sonlu periyodik PS4’e kişisel oyunu Death Stranding nihayet PC’ye gelecek. Öte yandan Nintendo, kült klasik Deadly Premonition’ın devamı ve Paper Mario serisine yeni bir giriş içeren birkaç Switch’e şahsi oyunları yayınlıyor. Catherine: Fully Body’nin Switch’e çıkıyor ve THQ Nordic’in PS2 periyodu favorisi olan Destroy All Humans yine prodüksiyon alıyor.

PS4, Xbox One, PC ve Switch platformlarında neler olduğuna bir göz atmak için, Temmuz 2020’nin en büyük oyunlarını listeledik. Çıkış tarihlerine ve platformlarına nazaran oyunları sıraladık.

Deadly Premonition 2: A Blessing in Disguise (Switch) – 17 Temmuz


Bir klasik geri dönüyor! Şeytani uzaylı Crypto-137 rolüne girerek Dünyada 1950’lerin beşerlerine terör saçacaksınız. DNA’larını toplayacak ve efsanevi uzaylı istilası aksiyonunu yine canlandırarak ABD hükümetini alanla bir edeceksiniz. Çeşitli uzaylı silahları ve psişik beceriler kullanarak çelimsiz ve zavallı kişileri yok edeceksiniz. Uçan Dairenizle kentlerini taş yığınına çevireceksiniz. İnsanlığı ezmek için büyük bir adım!

Ghost of Tsushima (PS4) – 17 Temmuz


Ghost Of Tsushima, 13. yüzyıl Japonya’sında geçen açık dünya aksiyon-macera oyunudur. Moğol imparatorluğunun istilasına karşı Tsushima adasını savunan son kalan Samuraylardan biri olan Jin Sakai olarak oynuyorsunuz. 2017’de birinci duyurulduğu günden bu yana, oyun ve geliştiricisi Sucker Punch (Sly Cooper, Infamous) etrafında büyük bir heyecan ve beklenti oluştu. Yıllar boyunca Ghost of Tsushima’nın hikayesine, dünyasına ve savaşına yalnızca biraz bakış yapıldığında, oyun hakkında nitekim bilmediğimiz çok şey var. Neyse ki Temmuz ortasına geldiğimizde Ghost of Tsushima’nın nasıl bir şey olduğunu göreceğiz.

Paper Mario: The Origami King (Switch) – 17 Temmuz


Nintendo, Paper Mario hayranlarını birkaç ay evvel Paper Mario: The Origami King’i duyurduğunda şaşırttı. Serideki vesair oyunlarda olduğu üzere, tuhaf bir havası var. Papercraft Mushroom Kingdom’ın  kötü Hükümdarı Olly sahneye girdiğinde, Prenses Şeftali’yi kaçırıp Bowser ordusunun denetimini ele geçirip kargaşa yaratıyor. Bu nedenle, hem Mario hem de Bowser, istenilmeyen hükümdarın origami imparatorluğunu devirmek için Kral Olly’nin kız kardeşi Olivia ile birlikte güçlerini birleştiriyor. Paper Mario: Origami King başkaca serinin klasik oyununa yeni ve ferahlatıcı bir görünüm sunuyor. Bulmaca çözme becerilerini klasik sıra tabanlı dövüşlerle birleştiren yeni bir savaş sistemine sahip.

Temmuz Ayında Çıkacak Öteki Oyunlar

  • 1 Temmuz – Trackmania – PC
  • 3 Temmuz – Marvel’s Iron Man VR – PS4
  • 7 Temmuz – Catherine: Full Body – Switch
  • 10 Temmuz – Bloodstained: Curse of the Moon 2 – PS4, Xbox One, Switch, PC
  • 10 Temmuz – F1 2020 – PS4, Xbox One, PC
  • 14 Temmuz – Death Stranding – PC
  • 28 Temmuz – Destroy All Humans! (Remake) – PS4, Xbox One, PC
  • 31 Temmuz – Fairy Tail – PS4, Xbox One, Switch, PC

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı