Oyun

The Last of Us Part 2, Lansmandan Bu Yana 4 Milyondan Fazla Sattı

Sony, son devranların en çok konuşulan oyunlarından olan The Last of Us Part 2 ile ilgili kıymetli bir açıklama yaptı. Sony cephesinden yapılan açıklamaya nazaran, The Last of Us Part 2’nin geçen hafta düzenlenen lansmanından bu yana 4 milyondan fazla sattığını açıkladı.

Avrupa umumunda The Last of Us Part 2 ön siparişleri, Marvel’in Spider-Man oyunu devirlerindeki rakamlarla çok yakındı. Gecikmelerden ve ortaya çıkan birçok sızıntıdan etkilenmesine karşın, The Last of Us Part 2 muhakkak “yeni bir tanımlayıcı oyun” olma yolunda ilerliyor.

The Last of Us Part 2’nin direktörü Neil Druckmann, yaklaşık altı yıldır bu oyun için çalıştıklarını belirtti. “Oldukça şık dizaynların nokta aldığı ve beklenmedik hallerde size meydan okuyacak yeni bir cins hikaye anlatmaya başladık. Deneyimin bu kadar büyük bir kitleye nasıl hitap ettiğini görmek ve ortaya çıkardığı tartışma çeşitlerine tanık olmak inanılmazdı” dedi. “İster harika Fotoğraf Modu çekimleriniz, velev oyun GIF’leriniz yahut Ellie’nin gitarını kullanarak kaydettiğiniz müzikler olsun, yaratıcılığınızdan da ilham aldık.”

Druckmann, The Last of Us Part 2’yi hayata geçiren Naughty Dog’da nokta alan ekiplerin geliştirme sürecindeki gayretlerini da kutladı. “Oyunu oynayan kişiler tarafından şık icmalleri görmek çok şık bir durum” diye ekledi. “Bu inanılmaz dönüm noktasına ulaşmamıza yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz.”

Bildiğiniz üzere The Last of Us Part 2, şuan için sırf PlayStation 4 için çıktı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı