Oyun

The Lord Of The Rings Masa Oyununun 20. Yıldönümüne Özel Versiyonu Duyuruldu

Fantasy Flight Games kısa vade evvel Yüzüklerin Efendisi: Masa Oyunu Yıldönümü Sürümü’nü (The Lord of the Rings: The Board Game Anniversary Edition) ortaya çıkardı. Yüzüklerin Efendisi: Masa Oyunu birinci olarak 2000 yılında yayınlandı, ama yeni versiyon kaliteli yükseltmelerle piyasaya sürülecek. Yıldönümü Sürümü’nün 2020’nin dördüncü çeyreğinde yayınlanması planlanıyor.

Yüzüklerin Efendisi: Masa Oyunu Yıldönümü Baskısı (LTR20), 20 yıl evvel birinci defa çıkan klasik kooperatif oyunun mahallini alacak. Yeni LTR20 sürümü, evvelki sürümdeki John Howe sanatını ve Reiner Knizia tasarım öğelerini içeriyor ve yeni tasarlanmış birkaç minyatürü, işaretçileri, piyonları ve zarları ile beraberinde getiriyor.

LTR20’de, Yüzük taşıyıcısı Shire’lı Frodo Baggins’in kaderini denetim edecek, Yüzük Kardeşliğini kuracak (siz ve gayrı dört oyuncuya kadar), yüzüğü yok etmek için Orta Dünya’da bir yolculuk yapacak, karanlık Lord Sauron’un beğenilmeyen güçlerinden kaçınacak ve onları yeneceksiniz. LTR20, Moria’nın karanlık derinlikleri, Helm’s Deep Savaşı, Shelob’un İninin kasveti ve Mordor’un ıssızlığı da dahil olmak üzere tüm Lord of the Rings üçlemesini kapsayan bir oyun sunmaktadır.


Oyunun 2000 presinde jetonlar, işaretçiler ve oyun kalıbı karton jetonlar biçimindeydi. LTR20’de, tüm Hobbitler, Sauron ve Yüzük de dahil olmak üzere her şey plastik heykel minyatürler formunda yapıldı. Her minyatür, hobbitin tüylü ayaklarından, evvelki karton Sauron jetonunun bölgesini alan korkutucu yeni Black Rider minyatürüne kadar ayrıntılı olarak tasarlandı. Yüzük bile artık otantik elf yazısı işlemesine sahip ve onu kullanmak istediğinizde yüzük taşıyıcısının tabanına düzgün bir biçimde sığacak.

Yüzüğü yok etme hizmetiniz sırasında, her biri Moria, Helm’s Deep, Shelob’s Lair ve Mordor için olmak üzere dört oyun tahtasında oynayacaksınız. Dövüş, dostluk, kapalılık ve seyahat etmeyi tasvir eden hizmet yollarında ilerleyecek ve rünleri toplamak, Sauron’un ömür belirteçleri ile onun yolsuzluğuna karşı savunmaya yardımcı olacak, çatışmaları süratle bitirecek yahut büsbütün önlemek için saklanacak vazife kartları kullanacaksınız. Ve tüm bunlar sırasında, yolsuzluk yolunda mütemadi nöbet tutmanız gerekecek. Sauron Yüzük taşıyıcıyı bulursa, Yüzük’ü talep eder ve oyun ve Orta Dünya’nın sonu gelir!


Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı