Oyun

The Medium Sadece Xbox Series X ve PC İçin Piyasaya Sürülecek

2020’nin sonlarına akıllıca piyasaya sürülecek olan birçok oyun mevcut ve yeni nesil oyun konsolları için piyasaya sürülecekken The Medium, mevcut ve eski nesil sistemleri es geçerek yalnızca Xbox Series X ve PC için piyasaya sürülecek.

Bloober Team’den bir yapımcı olan Jacek Zieba, Xbox ile yaptığı yeni röportajda mevcut nesil konsolları atlamanın The Medium’un çıkarına bir hamle olduğunu lisana getirdi. “Mevcut konsollar için rastgele bir çalışmamız yok, bu nedenle Xbox Series X her devir The Medium için istediğimiz deneyimi sunacak.”

Zieba, yaptığı açıklamanın devamında ise, “The Medium’u Xbox One içinde yayınlayabilirdik, lakin bunun bir bedeli olacaktı. Alışılmış ki, teorik olarak, rastgele bir oyun fikrini tekrar canlandırabilirsiniz, ama bizim durumumuzda temel oyun özelliklerini külliyen değiştirmek zorunda kalırsınız.” Dedi. “Xbox Series X’in gücü sayesinde oyunu öngördüğümüz halde geliştirebiliriz.”

Zieba, “Pazarlama ekibi çok erken söylediğim için beni öldürecek, fakat gelecek nesilde oynanabilirliği mümkün kılan imalatları ortaya çıkarmak için ekstra gayret harcıyoruz.”

Bloober Team daha evvel 2019 yılında Blair Witch’i geliştirdi. The Medium’da, bir evladın yıllar evvel öldürüldüğü bir otele seyahat eden bir araç olarak oynuyorsunuz. “Her iki dünyaya erişim olan araçı kullanırken daha geniş bir perspektife sahipsiniz ve diğerlerinin algıladığı şeylerin olağan bir gerçeği olmadığını daha açık bir formda görebilirsiniz. Hiçbir şey göründüğü üzere değil, her şeyin gayrı bir tarafı var.”

The Medium’un müzikleri ise Silent Hill oyunlarındaki çalışmaları ile ismini duyuran Akira Yamaoka tarafından bestelendi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı