Oyun

The Settlers Yine Gecikecek, Yeni Çıkış Tarihi İse Bilinmiyor

Ubisoft, Blue Byte tarafından geliştirilen tanınan strateji oyunu serisinin bir sair oyunu olan The Settlers’in vaktinde çıkmayacağını bildirdi. Oyun iki yıl evvel duyuruldu ve bu yıl piyasaya çıkması bekleniyordu. Birinci olarak 2019 sonbaharında piyasaya sürülmesi planlandı, lakin geçen yıl Ağustos ayında birinci gecikme yaşanmıştı. Geliştiriciler, çalışmalarını geliştirmek için daha fazla devrana gereksinimleri olduğunu söylediler. Ne yazık ki yeni çıkış tarihi bilinmiyor. Geliştirici ekip gecikmelerinden ötürü oyunculara şu kelamları lisana getirdi:

“Kalite ana önceliğimiz olduğundan, hakikat şeyleri yapmak için vakte gereksinim duyuyoruz. Bu nedenle oyunun yayınlanmasını bir sonraki duyuruya ertelenmesi ile sıkıntı bir karar vermek zorunda kaldık. Geri bildirimlerinizi ele almak için ek vade kullanacak ve mümkün olan en düzgün “The Settlers” oyununu sunacağız. Şimdi yeni bir çıkış tarihi belirtemesek de, daha fazla haber verebildiğimiz anda The Settlers Alliance ve başka kanallarımız aracılığıyla sizi şimdiki tutacağımızdan emin olabilirsiniz.”

Durum biraz üzücü. Sonuçta bu oyunun 2. ertelemesi ve bu sefer geliştirici ekibin ne kadar vakte gereksinimi olduğunu bile bilmiyoruz. Bununla birlikte bu yılın epeyce kişisel olduğunu ve koronavirüs pandemisiyle ilgili durumun birçok şirketi planlarını değiştirmeye zorladığını hatırlamakta yarar var. Geliştiricilerin tüm zorlukların üstesinden geleceğini ve oyunun başarılı bir oyun olacağını umuyoruz.

The Settlers yalnızca PC’lere geliyor. Serinin uzun soluklu hayranlarına hitap edecek bir oyun sunması bekleniyor. Fakat içerik oluşturucular uygun bilinen formülü yeni tahliller ve fikirler ile zenginleştirmek istiyor. Yeni özellikler olarak besin mekaniğinden bahsedebiliriz. Oyun tek oyunculu mod ve çevrimiçi co-op özellikleri sunacak.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı