Oyun

World Of Warcraft’ın Arena Dünya Şampiyonası Bugün İtibarıyla Başladı!

Blizzard’ın e-spor aktiflikleri, COVID-19 salgınına karşın sergilenmeye devam ediyor. Yeni e-spor aktifliği olan Arena Yerküre Şampiyonası 2020, çevrimiçi olarak bugün, yani 22 Mayıs Cuma itibarıyla başladı. Bu yılki, yarışın 13. yılı olacak. Bu sefer iştirakçiler en güzeli seçilmek ve 500.000 dolarlık hissesi elde etmek için yarışacaklar!

Bildiğiniz üzere World of Warcraft, son devranların e-sport aktiflikleri arasında en güçlü yapıya sahip. Mythic Dungeon International‘ın kupa aşamasının tamamlanmasının akabinde Arena Yerküre Şampiyonası 2020, World of Warcraft’ın en profesyonel PvP oyuncularını artık zafer için birbirlerine karşı savaştırıyor. Ismi geçen her iki aktiflik de World of Warcraft’a ilişkin turnuvalar olsa da ikisi arasında çok sayıda fark var. Gelgelelim temelde birbirlerine benziyorlar.

Mythic Dungeon International’ın yaptığı üzere, bu turnuva hem Kuzey Amerika’da hem de Avrupa’da gerçekleşecek. Ayriyeten ekipler bir defa daha üstünlük sağlamak zorunda oldukları için bu sefer üç mahalline dört kupa olacak. Arena Yerküre Şampiyonası’nın birinci AB kupasının kapsama yeri, avrupa saatiyle bugün 10:00’da başladı. Aktifliğe olan beklenti nedeniyle Blizzard, oyuncuları daha da heyecanlandırmak için dün aşağıdaki tanıtım medyasını yayınlamıştı.

 

 

World of Warcraft’a aşina olmayan okuyucularımız için, turnuvanın içeriği külliyen PvP (Player-versus-Player) mantığını dayalı ve saf ki Arena da ana odak noktalarından biri. Süratli, rekabetçi ve acımasız olan Arena, üstünlük için yarışan profesyonel oyuncuları düellolarda birbirlerine karşı eşleştirir. Arena’ya giren herkesin sadakat hislerinde değişiklikler olur. Hepsi kendi ırkına karşı savaşmak zorunda kalabilir. Horde Horde ile savaşır, İttifak ittifakla savaşır ya da her iki taraf da birbirleriyle sık sık savaşmak zorunda kalır. Oyuncuların savaşta kendilerine sadık kalmasını umabilecekleri yalnızca onlarla savaşa giren ekip arkadaşlarıdır.

Ve elbette ki işin ahir isimlerinin tarihe yazılması ve saygınlık elde etmelerinden çok daha ziyadesi var. Her kesimden birinci dört grup – Amerika ve Avrupa / Asya – armağan havuzundaki behreleri için Azeroth Finalleri Savaşı‘nda birbirleriyle savaşacaklar. Hem de yarışmacıların hepsi 500.000 dolarlık hakkı elde etmek için yarışacak!

Bugün başlayan turnuva 23 Mayıs Cumartesi ve 24 Mayıs Pazar günlerinde de devam edecek. Turnuva 14 Haziran’a kadar sürecek. Her hafta sonu diğer bir kupa oynanacak. Cuma günleri AB kupası, Cumartesi günleri ise NA kupası olacak. Bu turnuva boyunca ağır ölçüde drama ve vahşet göreceğiz. 16 yıldır birebir ünvanı koruduğuna bakılırsa Blizzard için de 13 yıldır süren bir turnuvaya sahip olmak ziyadesiyle gurur verici…

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı