Oyun

Xbox Series X Lansmanından Önce, Gears 5 İçerik Elde Etme Sistemini Yenileniyor

“Gears 5’in geliştiricileri, oyunda yeni içeriğin kilidini nasıl açacağınız konusunda büyük bir değişiklik yaptı ve bu güncelleme Xbox Seried X’de oynanabilir hale gelmeden yalnızca birkaç ay evvel yayınlanacak.

Yeni Operasyon 4 güncellemesi sayesinde, Gears 5 “Tamamen yenilenen” yeni içeriklerin kilidinin nasıl açılacağına dair yeni detaylar geldi ve bahisle ilgili yeni bir blog yazısı yayınlandı. Stüdyo, “hurda” ve “tedarik” olarak isimlendirilen ögeleri içeren evvelki sistemin çok karmaşık olduğunu ve birtakım durumlarda gerçekte istediğiniz içeriği elde etmenize müsaade vermediğini kabul etti.

Bu iki öğe, yeni karakterlerin kilidini açığtınız Totem sistemi ile birlikte daha akıcı bir sistem için Gears 5’ten kaldırıldı.

The Coalition, “Karakterler, bu karakterle ilişkilendirilmiş rastgele bir karakter kaplaması elde ettiğinde artık kilidi açılacak; bu nedenle Tip’i yahut mağaza aracılığıyla “temel” sürümü oynayarak bir Dom kaplamasını alıp almadığınızı acilen görebilirsiniz.

Ekip yarıca oyuna Gears Paraları ismi verilen yeni bir oyun içi para ünitesi getirdi. Bu jetonlar oyun oynayarak açılır ve mağazadaki “hemen derhal her eşyaya harcanabilir”. Bu arada PvE oyuncuları, beceri kartlarını yükseltmek için Paraları kullanabilir. Gelgelelim, Esports paketleri üzere öğelerin kilidi Gears Paraları aracılığıyla elde edilemez.

Gears Paraları, gerçek parayla değil, yalnızca oyundaki başarılarla elde edilebilir. Ekip, daha fazla paranın kilidini açmanın en süratli ve yalın yolunun, Gears 5’in ilerleme sistemi olan Vazife Tipi’nden geçerek olduğunu söyledi.

Tour of Duty’te en üst seviyeye ulaşan oyuncular yeni bir “Efsaneler” sıralaması alacaklar. Bu duruma ulaşacak kadar başarılıysanız, Gears Paralarının kilidini açmaya devam edebilirsiniz.

Son olarak, Gears 5 kalıcı bir materyal koleksiyonu içeren yeni bir mağaza sunuyor. Her hafta mağazaya yeni içerik gelecek ve birinci olarak, yeni eşyalar sırf oyun yoluyla kazanılabilen öbür bir para ünitesi olan Iron’ı harcayarak yapabilir.

Önümüzdeki günlerde, Gears 5 Xbox Series X’i destekleyecek biçimde güncellenecek. Oyun 120fps’ye kadar fare suratlarıyla yeni nesil konsolda daha düzgün görünecek ve daha süratli çalışacak.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı