Oyun

Xbox Series X ve S İçin Yeni Oyun Kumandaları Duyuruldu

Son günlerde gündemden düşmeyen Microsoft’tan her geçen gün yeni ayrıntılar gelmeye devam ediyor. Son olarak geçtiğimiz gün birçok değerli oyun serisinin ardında olan geliştirici şirket Bethesda’yı 7,5 milyar dolar ödeme karşılığında satın aldığını duyurmuştu. Bu gelişmenin çabucak akabinde ise Microsoft, Xbox Series X ve Xbox Series S içni yeni kumanda dizaynlarını açıkladı.

Microsoft tarafından açıklanan bu oyun kumandaları, 10 Kasım tarihinden itibaren satışa sunulacak. Yeni kuşak konsol sahibi oyuncular özel tasarım karbon siyahı renkli kumandaya, robot beyazı renklerindeki kumandaya yahut şok mavisi bir Xbox oyun kumandasına sahip olabilecekler.


Microsoft tarafından duyurulan kumandalar ortasında elbet en dikkat çekeni karbon siyahı olan oldu. Ayrıyeten Microsoft, tüm bu oyun kumandalarının Windows 10 PC’ler ile de uyumlu olarak çalışacağını belirtti. Oyuncular, oyun kumandalarına ilişkiyi kablosuz bir adaptör yahut USB Type-C aracılığıyla gerçekleştirecekler. Ayrıyeten aygıtınızın Bluetooth takviyesi ile esere direkt irtibat da sağlayabilirsiniz.

Oyun kumandalarının fiyatlarını da açıklamayı ihmal etmeyen Microsoft, kumandaların 59,99 dolar fiyat etiketine sahip olacağını belirtti. Xbox’ın yeni jenerasyon oyun konsollarını satın almak isteyen oyuncular bu yeni tasarım oyun kumandalarına da sahip olabilecekler.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı